Huawei ukončil vývoj elektromobilu. Áut sa však nevzdáva

0

Čínsky technologický gigant Huawei vyvíjal vlastný elektromobil. Jeho podpredseda ale aktuálne uviedol dôvody, prečo sa nepustia do výroby elektrických áut. Spoločnosť sa však aj naďalej chystá angažovať v automobilovom priemysle.

Huawei nie je, resp. nebol jedinou technologickou spoločnosťou s plánmi v oblasti elektromobility. Veď napríklad Apple má stále pracovať na stále tajuplnom projekte Titan, ktorý má zahŕňať vývoj minimálne jedného elektromobilu, ako aj autonómneho riadenia.

Jeho veľký konkurent sa pritom podieľal na vývoji elektromobilu Renault SM3 Z.E., čo bola vlastne elektrická verzia modelu Fluence. Ambiciózne plány v oblasti elektromobility mala aj spoločnosť Dyson, ktorá žiaľ nedávno oznámila, že ukončila vývoj elektromobilov a sústredí sa najmä na solid-state batérie.

A podobne je na tom aj spoločnosť Huawei, ktorá mala ukončiť plány výroby vlastného elektromobilu minulý rok. Stále sa však chystá angažovať v oblasti automobilového priemyslu, potvrdil v rozhovore pre CNMO jej predseda Xu Zhijun, uvádza portál Gizmochina.

Čínska spoločnosť Huawei, ktorá je známa napríklad ako výrobca smartfónov či budovateľ telekomunikačných sietí sa rozhodla „seknúť“ s elektromobilmi z pragmatických dôvodov. Zhijun v tejto súvislosti uviedol, že trh je už preplnený schopnými výrobcami, pričom tí budú potrebovať technologické riešenia, ktoré ponúka alebo vyvíja jeho spoločnosť.

Plány v oblasti automobilového priemyslu

Huawei pritom v máji tohto roka predstavil produkty pre inteligentné automobily, ktoré možno zaradiť do 5 kategórií, a to:

  • Inteligentná sieť – umožní prepojenie vozidla s cloudom.
  • Zdokonalený jazdný zážitok.
  • Sofistikovaný kokpit – usporiadanie interiéru.
  • Poskytovateľ elektrických riešení – motory, batérie, batériové úložiská.
  • Poskytovateľ cloudových služieb.

Chystané riešenia majú umožniť automobilkám vývoj a výrobu vysoko vyspelých vozidiel, a to vďaka využitiu duševného vlastníctva a technológií spoločnosti Huawei. Zhijun pritom dodáva, že chcú využiť svoje znalosti z oblasti sietí 5G na vývoj technológií, ktoré budú nápomocné systémom autonómneho riadenia automobilov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Apple ukradol Tesle šéfa pre elektrický pohon. Vyvíja „super-elektromobil“?
Ambiciózny „výrobca vysávačov“ mení svoje plány v oblasti elektromobility
Brembo vyvíja brzdy určené špeciálne pre elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár