Kobra 11 v podaní Tesly: Vodič obetoval svoje vozidlo, aby zachránil život

0

Hrdinským činom sa nedávno prezentoval vodič Tesly Model S. Ten si počas jazdy nemeckou diaľnicou všimol nezvyčajnú trajektóriu pred ním idúceho VW Passat, ktorý neskôr začal vo vysokej rýchlosti narážať do zvodidiel. Vodič Tesly po chvíli rozpoznal, že šofér VW je v bezvedomí a zastavil jeho vozidlo veľmi odvážnym manévrom. VW predišiel a začal ho pomaly brzdiť.

57-ročný muž VW Passat mal zrejme šťastie v nešťastí. Ako sa neskôr ukázalo, zastihla ho počas šoférovania mozgová príhoda. Vodič „záchranárskej“ Tesly Model S, Manfred Kick, tak pravdepodobne zabránil ďalším možným zraneniam. Privolaný záchranný zbor previezol postihnutého muža ihneď do nemocnice.

Elon Musk sľúbil bezplatnú opravu

Napriek tomu, že pri kontrolovanej zrážke utrpeli na prvý pohľad len nárazníky oboch vozidiel, polícia vyčíslila celkové škody na 10 000 €. Správa o nehode sa však dostala k Elonovi Muskovi, ktorý zagratuloval vodičovi Tesly za obetu a prisľúbil mu bezplatnú opravu vozidla. Navyše v promptnom čase, keďže servisné strediska mimo USA bývajú spravidla dosť vyťažené.

tesla zachrana na dialnici twitter elon musk

 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VIDEO: Autopilot Tesla predpovedal nehodu a zabránil ďalšej zrážke
Model S vletel vo vysokej rýchlosti pod kamión, vodič odišiel z vraku po vlastných

Informácie o zdravotnom stave vodiča nie sú známe. Veríme však, že tento dramatický čin, ako vystrihnutý z nemeckého seriálu Kobra 11, nebol z pohľadu vodiča VW zbytočný. A samozrejme veľký rešpekt pre Manfreda Kicka, vodiča Modelu S. Úprimne, koľko z nás by sa dokázalo takto obetovať…?

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár