Honda odhalila 2 elektrické prototypy a 1 koncepčný elektromobil. Sériové verzie prídu onedlho

5

Automobilka Honda predstavila na autosalóne v Šanghaji dva elektrické prototypy e:NP2 a e:NS2, ako aj koncepčný elektromobil e:N SUV, z ktorých už pomerne onedlho vzídu sériové vozidlá.

Honda už skôr uviedla, že sa stane čisto elektrickou značkou do roku 2040. Do roku 2030 chce pritom dosiahnuť 40-% podiel elektromobilov v rámci svojho predaja a do roku 2035 to má byť 80 %. A napr. v Číne, kde aktuálne predstavila nové modely, chce do roku 2035 predávať už len elektromobily.

Pre tento trh preto chystá do roku 2027 desať plne elektrických modelov, pričom minimálne niektoré z nich sa budú dodávať aj na iné trhy. A takýmito vozidlami by mohli byť aj modely, ktoré vzídu z aktuálne predstavených prototypov Honda e:NP2 a e:NS2, ako aj konceptu e:N SUV.

Už budúci rok

Elektromobily na základe prototypov e:NP2 a e:NS2 sa podľa Hondy dostanú do predaja začiatkom budúceho roka. A model, ktorý vzíde z konceptu Honda e:N SUV má prísť na trh koncom budúceho roka. Tento model Honda označuje ako elektromobil novej generácie, keďže vyrastie na novej platforme e:N Architecture W navrhnutej špeciálne pre elektrické vozidlá.

honda e:n suv

Zdroj: Honda

Všetky 3 elektromobily majú byť podľa Hondy charakteristické dynamikou, inteligenciou a krásou, pričom máme od nich očakávať jazdné vlastnosti, ktoré prinesú vodičom radosť. Žiaľ, Honda v prípade predstavených modelov neuviedla žiadne konkrétne špecifikácie.

Zaujímavé je, že na fotografiách k aktuálnej tlačovej správe ohľadom 3 spomínaných modelov sa nachádza aj koncept Honda e:N GT, o ktorom však Honda v rámci tejto „tlačovky“ vôbec nepíše. Koncept s týmto menom pritom ukázala už v roku 2021, a to spoločne s konceptmi e:N COUPE a e:N SUV. Máme tak možnosť vidieť, ako sa za ten čas posunul dizajn konceptu e:N SUV.

honda e:np2 e:ns2 e:n suv

Zdroj: Honda

honda e:n

Zdroj: Honda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Honda avizuje cenovo dostupnejšie elektromobily vďaka solid-state batériám
Honda chystá 30 elektromobilov, ktoré si vyžiadajú obrovské investície
Honda a Sony predstavili spoločnú značku elektromobilov Afeela a nový prototyp vozidla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

 1. Nových platforiem a konceptov je toľko, že by sa nimi dalo vydláždiť námestie. Oveľa pomalšie však prichádzajú do predaja reálne použiteľné autá. Stále len čakáme a čakáme …..

   • Čaká sa na ľudový elektromobil len s povinnou bezpečnostnou výbavou, bez predražujúcich asistentov, o veľkosti cca ako Fábia, Karoq alebo Oktávia, v cene ako spaľovacia verzia, s dojazdom 400 km WLTP.

    • Myslel som približne takéto niečo (kopírujem titulok z Tesla magazínu):
     Elektrický BYD e2 veľkosti VW Golf začína v Číne na cene 13 600 €

     • Presne na to čakajú Európania. Sranda je že na trhu s malou konkurenciou plánujú Číňania predávať o triedu menšie BEV s nafúknutými nárazníkmi o triedu vyššie a samozrejme výrazne drahšie. Už som čítal na čínskej stránke analýzu EU verzie BYD Dolphin a majú z Európanov prdel. Takže zlacnenie bude, ale postupne a čínske automobilky sa tu pekne napakujú ako v Afrike. My sme pre nich trocha lepšia Afrika v2.

Pridajte komentár