Elektromobil od Hondy príde na trh neskôr. Ukáže sa nám však už onedlho

0

Prvý elektromobil značky Honda určený pre európsky trh, Honda Urban EV, mal doraziť na starý kontinent tento rok. Bude mať však zrejme malé meškanie. Výrobca nám ho však ukáže už na autosalóne v Ženeve.

Honda predstavila koncept malého mestského elektromobilu Urban EV na jeseň roku 2017. Sľubovali pritom, že na európsky trh sa dostane v roku 2019. Autonews však aktuálne informuje, že sa ho dočkáme až začiatkom budúceho roka. Informácia má pritom pochádzať od zdroja blízkeho japonskej automobilke.

Verzia blízka produkčnému vozidlu sa nám však odhalí už na marcovom autosalóne v Ženeve. Finálnu verziu nám Honda predstaví na septembrovom autosalóne vo Frankfurte. A máme sa zrejme na čo tešiť, minimálne po dizajnovej stránke.

Vydarený retro-dizajn zostane zachovaný

Produkčná verzia má byť veľmi podobná konceptu, ktorý sa tešil veľkej priazni. A to zo strany verejnosti, ako aj novinárskej obce, ktorá ho v rámci ankety magazínu Auto & Design ocenila titulom “Najlepší koncepčný automobil”.

Skĺbenie retro-dizajnu a najmodernejšej techniky sa skrátka páči. To, že produkčná verzia sa nebude príliš líšiť od konceptu, naznačujú aj „špionážne“ zábery, ktoré zachytávajú maskované testovacie prototypy. V ich prípade je zaujímavé to, že sú vybavené virtuálnymi zrkadlami. Taktiež z nich vyplýva, že zadné svetlomety zmenili tvar. Už nie sú štvorcové, ale okrúhle, teda minimálne ich grafika.

Zábavný a dostupný

Samozrejme, dizajn nie je všetko. Aktuálne nepoznáme v podstate žiadne špecifikácie elektromobilu Honda Urban EV. Šéfdizajnér Hondy Makoto Iwaki však hovorí, že bol vyvíjaný s dôrazom na cenovú dostupnosť a zábavné jazdné vlastnosti.

Ďalej vieme, že koncept má na dĺžku o 100 mm menej, ako model Honda Jazz. To znamená celkovú dĺžku 3 928 mm. „Sériovka“ však bude mať na rozdiel od konceptu 5 dverí a zrejme aj 5 miest na sedenie. Spomínaný zdroj taktiež tvrdí, že „Urban EV“ by mal byť iba koncepčný názov.

Európska elektrifikácia Hondy

Elektrifikačnú stratégiu Hondy v Európe zaháji v marci hybridná verzia stredne veľkého SUV CR-V. Do roku 2025 chce mať pritom japonská automobilka portfólio, ktoré bude elektrifikované z 2/3. Ďalším e-modelom bude pritom spomínaný elektromobil Urban EV. Honda v jeho prípade očakáva európske predaje na úrovni 5 000 ks ročne. Nuž len aby ju nezaskočil prípadný väčší dopyt. 🙂

Zdroj titulnej fotografie: Honda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobil s dojazdom 300 km za 15 000 €? Áno, Honda Jazz EV
Honda spolupracuje s NASA na vývoji batérií s 10-násobnou energetickou hustotou
Honda, Toyota či Fiat budú predávať čínske e-auto pod svojím menom. Prečo?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár