Honda poodhalila interiér svojho prvého „európskeho“ elektromobilu

0

Ešte tento rok pôjde do výroby prvý v Európe dostupný elektromobil značky Honda. Bude vychádzať z konceptu Honda Urban EV, pričom prototyp blízky produkčnej verzii bude predstavený v marci. A aktuálne sme získali predstavu o jeho interiéri.

Ako sme už uviedli „mestský“ elektrický hatchback japonskej značky bude vychádzať z konceptu Honda Urban EV, ktorý bol predstavený v septembri 2017. Predprodukčný prototyp a zrejme aj meno sériového vozidla spoznáme na ženevskom autosalóne, ktorý začína 5. marca.

Honda síce uvádza, že sa bude jednať o prototyp, ten však bude určite veľmi blízky produkčnej verzii. Veď na cestách sú už dlhšiu dobu testovacie prototypy. Navyše automobilka potvrdila, že do predaja sa dostane ku koncu roka.

Nemenej futuristický interiér

Aktuálna oficiálna upútavka naznačuje, že produkčná verzia sa dočká podobne futuristického interiéru, aký sme mohli vidieť v rámci konceptu Honda Urban EV. A to je v prípade vozidla tohto segmentu pomerne veľké prekvapenie.

Interiér je vo svoje podstate minimalistický, pričom mu tróni palubná doska, ktorú z veľkej časti zaberajú minimálne 3 veľké displeje. Ďalšie displeje by sme pritom mohli nájsť aj po oboch stranách, pričom by mohli slúžiť na premietanie obrazu z kamerového systému, ktorý nahrádza klasické spätné zrkadlá. Aj keď v prípade vozidla tejto triedy je ich sériové nasadenie menej pravdepodobné.

Čo sa týka palubnej dosky, Honda tak zvolila podobný prístup ako čínsky automobilový startup Byton. Jeho prvý model M-Byte príde na trh s jedným obrovským displejom, ktorý sa tiahne takmer cez celú šírku interiéru. Podobným displejom pritom disponoval aj koncept Honda Urban EV, ktorý sa mohol pochváliť aj displejmi v dverách. Tie totiž premietali obraz z virtuálnych spätných zrkadiel.

byton m-byte interier

Byton M-Byte. Zdroj: Byton

Honda predstaví aj elektrický koncept Tomo

Honda okrem spomínané elektromobilu predstaví na autosalóne v Ženeve aj elektrický koncept Tomo. Ten vznikol v spolupráci s umeleckou školou Istituto Europeo di Design (IED), pričom sa oň postarali 13 študenti magisterského stupňa.

Základom malého elektrického kupé, ktoré je možné pretransformovať na „pickup“, je takisto koncept Honda Urban EV. Zadanie pre študentov pritom znelo: „Ideálny dopravný prostriedok pre mladých ľudí v nasledujúcich 6 rokoch“. Tento elektromobil sa však zrejme nedočká sériovej výroby.

Zdroje: Honda (vrátane titulnej fotografie), Carscoops

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobil s dojazdom 300 km za 15 000 €? Áno, Honda Jazz EV
Honda spolupracuje s NASA na vývoji batérií s 10-násobnou energetickou hustotou
Honda, Toyota či Fiat budú predávať čínske e-auto pod svojím menom. Prečo?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár