Prvý „európsky“ elektromobil od Hondy sa už blíži. Dôkazom zábery z testovania

1

Honda predstavila minulý rok koncept svojho prvého elektromobilu s názvom Honda Urban EV, ktorý je primárne určeným pre európsky trh. Ten už stihol získať titul „Najlepší koncepčný automobil“ z hľadiska dizajnu. Sériového modelu sa dočkáme budúci rok, a tak niet divu, že sa na cestách začínajú objavovať testovacie vozidlá.

Viac dverí, viac miesta

Honda Urban EV je malým mestským elektromobilom s nádychom retra, ktorý by mal byť na dĺžku ešte kratší ako model Jazz. Ponúknuť by však mal dostatok vnútorného priestoru. Koncepčný model bol 3-dverový a 4-miestny. „Sériovka“ by však mala mať 5 miest na sedenie, pričom špionážne zábery maskovanej „testovačky“ odhaľujú, že sa dočkáme 5-dverového vozidla.

Dôkazom sú „výrezy“ v zadnej postrannej časti vozidla. Keďže nie je vidno kľučku zadných dverí, tá sa bude nachádzať pri C-stĺpiku, čo nie je pri modeloch značky Honda ničím výnimočným. Výnimočné sú však vysúvateľné kľučky dverí.

Z toho vyplýva, že Honda kladie dôraz na aerodynamiku vozidla. Zrejme bezrámové okná zas naznačujú, že sériový model by nemal stratiť v porovnaní s konceptom na štýlovosti. Pohľad na zadnú časť vozidla odhaľuje, že dizajnéri zmenili grafiku zadných svetiel zo štvorcovej na kruhovú.

Virtuálne zrkadlá prekvapením

Prekvapením sú virtuálne spätné zrkadlá, tzn., že testovací prototyp má kvôli lepšej aerodynamike namiesto klasických „späťákov“ kamery. Ak sa tento systém, ktorý využíva napríklad aj Audi e-tron dostane do sériového vozidla, určite nebude dostupný na všetkých trhoch. A to z legislatívnych dôvodov.

Výrobca nám toho zatiaľ o svojom modeli Honda Urban EV moc neprezradil. Objavili sa však špekulácie, že jeho dojazd by sa mal pohybovať v rozmedzí 250 až 350 km. To by malo stačiť, vzhľadom na typ vozidla, väčšine motoristov.

Vďaka nižšej kapacite batérie by mohla prísť základná verzia Hondy Urban EV s atraktívnejšou cenovkou. Tá však bude zrejme vyššia ako v prípade pripravovaného elektrického súrodenca Honda Jazz EV. Ten sa má totiž predávať na čínskom trhu v prepočte za necelých 16 000 €, pričom ponúkne dojazd 300 km. Jeho príchod do Európy však zatiaľ nie je vylúčený. Podľa japonského zdroja sa má tento model predávať v Číne a „inde“. Na prvé trhy sa však dostane neskôr ako Honda Urban EV do Európy

U zákazníkov už budúci rok

Honda Urban EV sa má začať vyrábať v druhej polovici roka 2019, pričom k prvým zákazníkom sa dostane koncom roka. Rezervovať si ju bude možné začiatkom roka, pričom predstavenia sériovej verzie by sme sa mohli dočkať na marcovom autosalóne v Ženeve.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Elektromobil s dojazdom 300 km za 15 000 €? Áno, Honda Jazz EV
VW údajne chystá elektrický crossover za 18 000 €, ako aj sedan a kombi
Honda, Toyota, Fiat a Mitsu budú predávať čínske e-auto pod svojím menom. Prečo?

Zdroj: Carscoops, titulná fotografia: Honda 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár