Elektromobil Honda Urban EV vyhlásený za „Najlepšie koncepčné auto“. Na trh príde už budúci rok

0

Medzinárodná automobilová porota udelila cenu „Najlepší koncepčný automobil“ elektromobilu Honda Urban EV. Ten bude prvým elektrickým vozidlom značky určeným pre Európu. Pozitívnou správou je, že sa na trh dostane už budúci rok.

Ceny „Najlepší koncepčný automobil“ udeľuje magazín Auto & Design, pričom porotu tvorí 12 nezávislých odborníkov z najrenomovanejších automobilových redakcií. Oficiálne vyhlásenie víťaza prebehlo na autosalóne v Turíne. Porota vyberala z 10 finalistov, ktorých mená sme spoznali ešte v apríli.

Na základe konceptu Honda Urban EV sa dostane do výroby a predaja v roku 2019 prvý elektromobil značky určený pre európsky trh. Jedná sa o malý mestský elektromobil, ktorý má ale poskytovať dostatok vnútorného priestoru.

Retro-futuristický dizajn

„Honda EV Concept nás presvedčila nádherným a osobitým dizajnom. Vďaka prelínaniu futuristickej a retro-estetickej stránky má nepopierateľnú príťažlivosť, ktorej môže konkurovať len máloktorý model,“ uvádza porota vo svojom oficiálnom stanovisku.

Kratší ako Honda Jazz

Mestský elektromobil spadá do kategórie supermini. Veď je o 100 mm kratší ako príbuzná Honda Jazz, ktorá meria menej ako 4 metre. Koncept má 4 miesta na sedenie. Sériové vozidlo by však malo ponúkať 5-miestne usporiadanie.

Dôraz na výhľad a „displejománia“

V prípade metských vozidiel je určite dôležitý aj výhľad z vozidla. Konštruktéri Hondy Urban EV preto použili veľmi tenké A-stĺpiky a široké čelné sklo. Jednoduchý a funkčný retro dizajn vozidla je doplnený o futuristické prvky ako displeje medzi prednými a zadnými svetlometmi, prostredníctvom ktorých dokáže vozidlo komunikovať so svojim okolím.

Obrovský širokouhlý displej sa tiahne aj takmer celou palubnou doskou, pričom displeje sú integrované aj do oboch predných dverí.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Cenovo dostupné elektrické SUV Kia Niro EV oficiálne predstavené | Podrobnosti
Elektrické SUV Hyundai Kona Electric dostalo prvú európsku cenovku. Tá poteší
Volkswagen I.D.: Všetko, čo vieme o pripravovanom konkurentovi Tesly Model 3

V predaji už budúci rok

Aj keď zatiaľ nepoznáme žiadne technické detaily, Honda plánuje spustiť predobjednávky na svoj prvý európsky elektromobil už začiatkom roka 2019, pričom zákazníci sa dočkajú prvých vozidiel na jeho konci.

Zdroj: Honda

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár