Honda poodhalila chystané elektrické SUV Prologue

1

Automobilka Honda nedávno zverejnila svoj strategický plán v oblasti elektromobility, ktorý okrem iného zahŕňa 30 nových plne elektrických modelov. A jedným z nich bude aj aktuálne poodhalené elektrické SUV Honda Prologue.

Honda uvádza, že Prologue je prvým modelom značky, ktorý bol navrhnutý primárne prostredníctvom technológie vizualizácie virtuálnej reality. A dodáva, že ich chystaná elektrická novinka má byť vhodná na každodennú jazdu aj víkendové výlety za dobrodružstvom.

Pre model Honda Prologue majú byť okrem iného príznačné kratšie previsy, dlhý rázvor kolies a „silný postoj“. Japonci tiež spomínajú „schopné“ pneumatiky, čo naznačuje, že toto SUV by sa nemalo stratiť ani mimo spevnených ciest.

V spolupráci s GM

V aktuálnej tlačovej správe Honda ďalej ohľadom modelu Prologue informuje, že na jeho vývoji sa tiež podieľa koncern GM, ktorý nedávno ohlásil svoj návrat do Európy, pričom na starom kontinente plánuje predávať len elektromobily. Prologue príde na americký trh v roku 2024, aktuálne však nie je známe, či sa ho neskôr dočkajú aj Európania.

Zdá sa, že tento model bol navrhnutý primárne pre severoamerický trh, každopádne európska ponuka Hondy by si určite zaslúžila takéto elektrické SUV, ktoré by malo na základe predchádzajúcich informácií patriť do strednej triedy. Veď na starom kontinente Honda ponúka len „mestský“ model Honda E a na najbližšie obdobie avizuje len sub-kompaktné SUV na báze konceptu Honda e:Ny1.

Pritom ak chce Honda naplniť svoje plány pre rok 2030, v ktorom má mať v ponuke 30 nových elektromobilov a predávať ročne 2 mil. áut s plne elektrickým pohonom, nemala by zrejme moc otáľať. Veď konkurencia nespí a rok 2030 zas nie je tak ďaleko, ako by sa mohlo zdať.

Zdroj: Honda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Honda chystá pre Európu menšie elektrické SUV. A avizuje aj elektrické lietadlo
Honda a GM oznámili spoluprácu na cenovo dostupných elektromobiloch
Vodíkové spaľovacie motory podľa Hondy nedávajú zmysel. Toyota má iný názor

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Plány sú vždy veľkolepé! Občas sa však pri nich potkne aj renomovaná automobilka. Zatiaľ nič proti tomuto autu. Na pohľad je to pekne „učesaná klasika“ ….

Pridajte komentár