Honda odhalila elektrické SUV Prologue, Genesis GV70 prichádza do EÚ

3

Juhokórejská značka Genesis, ktorá patrí pod koncern Hyundai Motor, aktuálne oznámila spustenie predaja svojho elektrického SUV Genesis Electrified GV70 v rámci prvých európskych trhov a Honda nám ukázala svoje chystané elektrické SUV Honda Prologue.

Ďalší elektrický Genesis

Prémiová značka koncernu Hyundai Motor začala v rámci Európy expandovať minulý rok. A aktuálne na starom kontinente uvádza na trh elektrické SUV strednej triedy Genesis Electrified GV70.

Elektrická novinka značky Genesis bude k dispozícii len s pohonom oboch náprav, čo zabezpečujú 2 elektromotory s výkonom po 160 kW a krútiacim momentom 350 Nm. V režime Boost pritom pohonná jednotka krátkodobo ponúkne výkon 360 kW, krútiaci moment 700 Nm a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,5 s.

Keďže ide o koncernový model, neprekvapí 800-V elektrická architektúra, ktorá podporuje max. nabíjací výkon 350 kW. A rovnako ako iné koncernové „800-V modely“, aj GV70 sa má z 10 na 80 % nabiť len za 18 min (za optimálnych podmienok).

Aktuálne sme konečne spoznali kapacitu batérie elektromobilu Genesis Electrified GV70 (77,4 kWh), ako aj dojazd (455 km WLTP) či ceny na prvých európskych trhoch (v Nemecku od 67 300 €). A dodávky prvých vozidiel európskym zákazníkom budú spustené tento mesiac.

Prvé elektrické SUV od Hondy

Honda sa chce stať výrobcom čisto bezemisných áut v roku 2040, pričom do roku 2030 chce mať v ponuke 30 nových elektrických modelov. Ako však je v prípade japonských automobiliek bežné, v oblasti elektromobility začína veľmi pozvoľne.

Jedným z prvých nových elektromobilov značky bude elektrické SUV Honda Prologue, ktoré príde na severoamerický trh až v roku 2024 (zatiaľ nie je známe, či sa bude predávať aj v Európe). Ide o pomerne veľké vozidlo s rozmermi 4 877 x 1 989 x 1 643 x 3 094 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor), ktoré bude postavené na „e-platforme“ Ultium od amerického koncernu GM.

Okrem rozmerov a dátumu príchodu na trh sme sa nedozvedeli nič podstatné, keďže Honde išlo hlavne o predstavenie dizajnu. Podrobnosti majú byť zverejnené v nasledujúcich mesiacoch.

Zdroje: Genesis, Honda 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Honda chystá pre Európu menšie elektrické SUV. A avizuje aj elektrické lietadlo
Honda a GM oznámili spoluprácu na cenovo dostupných elektromobiloch
Honda chystá 30 elektromobilov, ktoré si vyžiadajú obrovské investície

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár