Honda predstavila praktický mestský elektromobil s cenou cca 7 000 €

5

Automobilka Honda prekvapila predstavením menšieho, ale zdá sa pomerne praktického elektromobilu Honda N-VAN EV, ktorý zaujme cenou. Takú sme totiž doteraz zaznamenali len v prípade malých čínskych elektromobilov v rámci tamojšieho domáceho trhu.

Čínsky automobilový priemysel a trh ukazujú, že už dnes je možné vyrábať cenovo dostupné elektromobily. Tradičné automobilky či väčšina e-mobility startupov sa však sústreďujú na elektrické autá z vyšších segmentov a cenových kategórií. Občas sa ale objaví výnimka. A takou je aktuálne praktické „kei car“ Honda N-VAN EV. Na oficiálnu tlačovú správu ohľadom predstavenia vozidla pritom upozornil Electrek.

Honda N-VAN EV je v podstate elektrickou verziou spaľovacieho modelu N-VAN, ktorý bol uvedený na trh ešte v roku 2018. Elektromobil má podľa výrobcu uspokojiť širokú škálu potrieb. A to od komerčných až po osobné využitie, napr. v rámci hobby aktivít.

Japonci v prípade svojej novinky upozorňujú, že napriek malým rozmerom sa model N-VAN vyznačuje veľkokapacitným nákladným priestorom, resp. ľahko využiteľným batožinovým priestorom. Aj vďaka absencii stredového stĺpika na strane spolujazdca. A vysoká miera prispôsobiteľnosti vnútorného priestoru má robiť z tohto neveľkého vozidla ideálneho partnera na prácu aj koníčky.

honda n-van ev interier

Zdroj: Honda

Elektrická verzia pritom navyše poskytne tichý chod a lepšie zrýchlenie, ktoré sa má hodiť do premávky typu „stop & go“. To určite ocenia napr. kuriéri, ktorí budú používať elektromobil Honda N-VAN EV v rámci doručovania tovaru „na poslednú míľu“. A na to im cieľový dojazd 200 km s najväčšou pravdepodobnosťou bohato vystačí. Rovnako tak súkromným zákazníkom na cestovanie do práce, školy, na nákupy či za lokálnymi hobby aktivitami.

Honda N-VAN EV bude podľa výrobcu uvedená na trh na jar 2024, a to v rámci domáceho Japonska. Zatiaľ pritom nie je známe, či bude tento elektromobil neskôr dostupný aj mimo japonských ostrovov. Za cenu cca 7 000 € po prepočte (1 mil. jenov) by si to zrejme želali aj európski spotrebitelia, ktorí už roky volajú po cenovo dostupných elektromobiloch.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mestský elektromobil I-GO za 12 000 € bez DPH prichádza do Európy
Tata Motors uvádza na trh elektromobil za cca 10 000 €
Čínsky elektrický bestseller od Wulingu stojí od 4 600 €. Ako to výrobca dosiahol?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár