Elektromobil s dojazdom 300 km za 15 000 €? Áno, Honda Jazz EV

7

Spolupráca automobilky Honda a jedného z najväčších výrobcov batérií na svete CATL, prinesie skutočne lacný elektromobil s veľmi slušným dojazdom. Bude ním elektrická verzia známeho modelu Honda Jazz.

Elektrická Honda Jazz sa už predávala

Honda Jazz známa na mimoeurópskych trhoch ako Honda Fit sa už vyrábala s plne elektrickým pohonom. A to od roku 2013, pričom elektromobil bol dostupný na japonskom a kalifornskom trhu. Vtedy disponovalo praktické metské vozidlo dojazdom 134 km (EPA), čo bolo viac ako v dosahoval pôvodný model Nissan Leaf.

Väčší dojazd, nižšia cena

Vďaka spolupráci s CATL si však novinka, ktorá bude niesť názov Honda Fit EV, podstatne polepší minimálne na dojazde. Ten má vzhľadom na cenu okolo 15 000 € výbornú hodnotu 300 km. Do predaja sa má dostať v 1. polovici roka 2020, a to v Číne a „inde“. Budeme tak dúfať, že aj v Európe.

Záležať zrejme bude aj na tom, ako sa bude na starom kontinente dariť malému elektromobilu Honda Urban EV, ktorý pôjde do predaja už budúci rok. Dúfame, že spolupráca s CATL prinesie cenovo dostupné batérie aj do tohto modelu, čo sa prejaví na jeho celkovej cene.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobil Honda Urban EV vyhlásený za “Najlepšie koncepčné auto”
Elektrické SUV Hyundai Kona Electric dostalo prvú európsku cenovku. Tá poteší
Volkswagen I.D.: Všetko, čo vieme o pripravovanom konkurentovi Tesly Model 3

Ambiciózne plány Hondy v oblasti elektromobility

Automobilka Honda po dohode s CATL vyhlásila, že chce predávať viac ako 100 000 elektromobilov ročne a zaradiť sa tak k najväčším svetovým výrobcom. Nepovedala však v akom časovom horizonte. V roku 2030 sa však majú podieľať elektromobily a plug-in hybridy značky na celkových tržbách automobilky až 65 percentami.

Zdroje: Nikkei, Pushevs  

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. Ak by mali auto s dojazdom 300 km tak by ho bez problémov za 15 ooo predávali ako teplé rožky. Ale majú holé nič. Tak načo niekto písal tento článok. Za 2 roky si na to nikto nevzpomenie.

Pridajte komentár