Honda chystá pre Európu 6 e-áut, pričom urýchľuje plán elektromobility

0

Automobilka Honda reaguje na zmeny v Európe, ktoré sa týkajú správania zákazníkov, regulácií a trhu, urýchlením svojich plánov v oblasti elektromobility. Do 3 rokov pritom uvedenie na trh 6 elektrifikovaných modelov.

Honda naďalej zrýchľuje svoje plány elektrifikácie pre Európu posunutím svojho cieľa dosiahnuť 100 % predávaných modelov značky s elektrifikovaným hnacím ústrojenstvom do roku 2022. Nový odvážny cieľ, oznámený počas podujatia „Electric Vision“ v Amsterdame, sa má dosiahnuť o tri roky skôr, ako bol predtým oznámený cieľ do roku 2025.

To demonštruje dôveru Hondy v jej overenú technológiu elektrických a hybridných hnacích ústrojenstiev. Vďaka tomuto zrýchleniu sa v najbližších 36 mesiacoch na trhu objaví 6 elektrifikovaných modelov, prvé z nich sú Honda e a nový čisto hybridný Jazz.

Tom Gardner, hlavný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, to komentoval slovami: „Rýchlosť zmeny v reguláciách, trhu a správaní zákazníkov v Európe znamená, že posun k elektrifikácii tu prebieha rýchlejšie ako kdekoľvek inde na svete. A keďže rýchlosť zmien ešte narastá, musíme konať skôr, aby sme tieto výzvy dokázali splniť v predstihu.“

Podznačka e:Technology

Honda odhalila aj svoju novú značku „e: Technology“, ktorá všetky elektrifikované produkty značky zjednotí pod rovnaký globálny názov. Tá bude u automobilov, ale aj u ostatných produktov šetrných k životnému prostrediu, označovať typ hnacieho ústrojenstva. Jazz bude prvým vozidlom, ktoré bude niesť značku „e:HEV“, čo znamená „hybridné elektrické vozidlo“.

Pokročilú dvojmotorovú hybridnú technológiu, ktorá bude poháňať nový hatchback Jazz nájdeme aj v modeli CR-V Hybrid 2019, ktorý je už na trhu. Na rozdiel od tradičných hybridov, v ktorých elektromotor pomáha motoru, v rámci e:HEV motor vyrába elektrinu, ktorú využíva elektromotor. Výsledkom je plynulá jazda a rázna akcelerácia. Tzn. k životnému prostrediu šetrnejší výkon bez zhoršenia pôžitku z jazdy. Jazz novej generácie sa začne predávať v roku 2020 a svoju svetovú premiéru mal na autosalóne v Tokiu 2019.

Šesť e-áut do 3 rokov

Honda potvrdila aj spôsob dosiahnutia ambiciózneho nového cieľa, ktorým je elektrifikácia 100 % európskych modelov do roku 2022. V priebehu nasledujúcich 36 mesiacov sa na európsky trh uvedie šesť elektrifikovaných modelov vrátane nového Jazzu a Hondy e. Medzi nimi bude ďalší čistokrvný elektromobil a niekoľko modelov vybavených technológiou e:HEV.

Tom Gardner, hlavný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, povedal: „Tento posun k elektrifikácii výrazne zmení tvár nášho typového radu. Naša dvojmotorová hybridná technológia sa rozšíri do celého typového radu a na trh prinesie ďalší akumulátorový elektrický produkt.“

Zdroj: tlačová správa

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Honda predstavila dizajn a špecifikácie sériového elektromobilu „e“
Elektromobil s dojazdom 300 km za 15 000 €? Áno, Honda Jazz EV
Honda spolupracuje s NASA na vývoji batérií s 10-násobnou energetickou hustotou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár