Honda zakladá novú divíziu pre urýchlenie svojej elektrifikácie

1

Spoločnosť Honda oznámila veľké strategické organizačné zmeny, ktorých cieľom je urýchlenie elektrifikácie a „realizácia tvorby novej hodnoty“.

Honda podobne ako ďalšie japonské automobilky významne zaostáva za lídrami v oblasti elektrifikácie. Veď napr. v Európe, kde podiel elektromobilov významne rastie, predáva len jediný plne elektrický model. To sa však zjavne snaží zmeniť.

Najnovšia aktivita v tomto smere sa pritom týka najvyššej organizačnej úrovne. Zásadné zmeny v organizácii spoločnosti pritom podliehajú cieľu dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050. Mnohé iné automobilky sú však v v tejto oblasti podstatne ambicióznejšie.

Každopádne Honda podporí urýchlenie svojej elektrifikácie prostredníctvom úplne novej divízie pre rozvoj elektrifikácie. Tá „bude konsolidovať funkcie obchodnej stratégie a vývoja batériových elektromobilov v rámci automobilového podnikania, ako aj funkcie vývoja a elektrifikácie v rámci motocyklového podnikania a podnikania s energetickými produktmi, a to s cieľom ďalej posilniť a urýchliť elektrifikačný biznis spoločnosti Honda.“   

honda elektrifikacia urychlenie nova divizia

Zdroj: Honda

Honda pritom dodáva, že svojimi novými iniciatívami sa „usiluje zachovať a stať sa ešte viac uznávanou spoločnosťou, ktorá chce existovať v elektrifikovanej ére“. Takže sa zdá, že zavádzaným organizačným a reštrukturalizačným zmenám prikladá Honda takmer existenčný význam.

Skôr oznámené plány

Ako sme už skôr informovali, Honda v apríli minulého roka oznámila, že do elektrifikácie a softvéru investuje takmer 37 mld. €. To má okrem iného do roku 2030 priniesť 30 elektrických modelov a ich veľkoobjemovú produkciu.

Čo sa týka Európy, podľa pôvodných plánov sa Honda v najbližšej dobe chystala uviesť na trh 4 nové elektrifikované modely. Z toho pritom len jeden elektromobil – elektrické SUV na báze predstaveného konceptu Honda e:Ny1.

Honda minulý rok tiež oznámila prehĺbenie vzájomnej spolupráce s koncernom GM. A to v rámci vývoja cenovo dostupných elektromobilov a tiež možnej kooperácie ohľadom batérií novej generácie. Spomínané lacnejšie elektromobily by však mali byť dostupné vo väčšom objeme až od roku 2027.

A nedávno Honda a Sony založili spoločný podnik Sony Honda Mobility špecializujúci sa na inteligentné hi-tech elektromobily, ktoré sa budú predávať pod značkou Afeela. Prvý z nich má doraziť k prvým zákazníkom v roku 2026.

Budeme teda čakať na to, ako dnes oznámená reštrukturalizácia s cieľom urýchlenia elektrifikácie ovplyvní už skôr oznámené plány.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Honda chystá pre Európu menšie elektrické SUV. A avizuje aj elektrické lietadlo
Honda predstavila praktický mestský elektromobil s cenou cca 7 000 €
Honda a Sony predstavili spoločnú značku elektromobilov Afeela a nový prototyp vozidla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. おはよう! = Ohayō! Honda! Informácie v tomto článku meškajú min. jedno desaťročie, a to ešte nevieme, či sa to aj podarí, ako sa patrí!

    Ohayō! Honda! I

Pridajte komentár