Elektrické „SUV“ Honda e:Ny1 odhalilo ďalšie špecifikácie, vrátane ceny

1

Automobilka Honda minulý mesiac predstavila len svoj druhý „európsky“ elektromobil Honda e:Ny1. V prípade tohto subkompaktného SUV či skôr crossoveru pritom neuviedla viacero základných špecifikácií. Tie sa dozvedáme aktuálne vďaka spusteniu konfigurátorov v rámci prvých trhov.

Honda e:Ny1 vyrástla na „novo vyvinutej platforme e:N Architecture F“, v rámci ktorej je elektromotor umiestnený vpredu (tzn. pohon prednej nápravy). Pri premiére vozidla Japonci odhalili, že ponúkne výkon 150 kW, krútiaci moment 310 Nm, batériu s kapacitou 68,8 kWh, dojazd 412 km (WLTP) a nabitie z 10 na 80 % za 45 minút.

Ďalšie známe špecifikácie

Aktuálne napr. nemecký konfigurátor odhaľuje ďalšie špecifikácie. A to rozmery 4 387 x 2 028 x 1 584 mm (dĺžka x šírka vrátane spätných zrkadiel x výška), rázvor 2 607 mm, svetlú výšku 135 mm (takže ide skôr o „crossover“ ako „SUV“), objem batožinového priestoru 361 l / 801 – 1 176 l (po sklopení zadných sediel, pričom najvyššia hodnota platí pri meraní po strechu) či hmotnosť od 1 730 kg.

Taktiež sú už známe údaje ohľadom maximálnej rýchlosti (160 km/h), zrýchlenia z 0 na 100 km/h (7,6 s), podporovaného maximálneho nabíjacieho výkonu (78 kW) či výkonu palubnej nabíjačky (11 kW).

Štandardná výbava

Čo sa týka štandardnej výbavy, základná verzia pre nemecký trh ponúka 10,2″ digitálny prístrojový panel vodiča, infotainment s 15,1″ dotykovým displejom, podporu Apple CarPlay a Android Auto, koženkové sedadlá, cúvaciu kameru, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča, vyhrievané predné sedadlá, indukčné nabíjanie pre mobilné zariadenia, prepojenie vozidla s mobilnou aplikáciou či bezkľúčový vstup.

Ak vás Honda e:Ny1 zaujala, tak je veľmi pravdepodobné, že vás nepoteší jej cena. Tá totiž v Nemecku začína na 47 590 €, pričom sa nedá predpokladať, že na Slovensku sa bude výrazne odlišovať. Takmer rovnako pritom v rámci slovenského konfigurátora stojí Tesla Model Y „RWD“. A v segmente B budú zrejme najväčšími konkurentmi Hondy elektromobily ako Hyundai Kona Electric či viaceré modely od koncernu Stellantis. Napr. Peugeot e-2008 či Jeep Avenger, ktoré majú zdá sa min. na prvý pohľad takisto lepší pomer ceny a toho, čo ponúkajú.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Honda priznala, že v elektromobiloch zaostáva za čínskou konkurenciou. Chystá reštart a boj
Honda avizuje cenovo dostupnejšie elektromobily vďaka solid-state batériám
Honda a Sony predstavili spoločnú značku elektromobilov Afeela a nový prototyp vozidla
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár