Šéf VW chce napodobniť Elona Muska na Twitteri. Prvým tweetom podpichuje Teslu

1

Elon Musk má na Twitteri obrovskú fanúšikovskú základňu, čo je určite prínosom aj pre spoločnosť Tesla. A zdá sa, že podobnou cestou sa chce vydať aj šéf koncernu VW Group, Herbert Diess. Ten pritom svoj prvý tweet využil aj na podpichnutie Tesly.

Twitter účet Elona Muska, ktorý je okrem iného šéfom spoločností Tesla, SpaceX, The Boring Company či Neuralink, sleduje aktuálne 42,6 milióna používateľov. Jeho účet je preto mocným marketingovým nástrojom, prostredníctvom ktorého môže Musk propagovať produkty či zámery svojich firiem.

Taktiež sa stal nástrojom umožňujúcim komunikáciu s Elonom Muskom. Veď v podstate každý, kto má vytvorený účet na tejto sociálnej sieti, ho môže kontaktovať. V minulosti pritom Musk odpovedal aj na tweety zo Slovenska. Niektorí odborníci dokonca tvrdia, že Muskove pôsobenie na Twitteri môže mať „disrupčný“ charakter v oblasti PR.

Zaujímavé je, že Tesla aktuálne hľadá ľudí, ktorí budú riešiť sťažnosti zákazníkov adresované jej šéfovi cez Twitter. Tento komunikačný kanál pritom v minulosti priniesol mnoho nových funkcií a vylepšení elektromobilov Tesla. Kalifornská spoločnosť totiž zrealizovala viaceré návrhy jej zákazníkov. Výsledkom je napr. Sentry Mode.

No a zdá sa, že šéf koncernu Volkswagen Group chce ísť v rámci siete Twitter podobnou cestou ako Elon Musk. Len minulý mesiac si založiť účet a včera uverejnil svoj prvý príspevok s nasledujúcim znením:

„Ahoj Twitter, som tu, aby som mal s VW Group vplyv, najmä na politické otázky. A samozrejme, aby sme získali časť vašich trhových podielov, Elon Musk – koniec koncov, naše (modely) ID.3 a e-tron vyhrali na prvých trhoch v Európe. Tešíme sa na produktívne diskusie!“

Nuž, sme veľmi zvedaví, akým smerom sa bude uberať ďalšia komunikácia Herberta Diessa na sieti Twitter, ako aj na výsledky, ktoré prinesie jeho nové pôsobisko.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Auto Bild/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ideme pretekať s Teslou a chceme byť technologickou firmou, hovorí VW Group
Veľký boss VW chcel údajne kúpiť spoločnosť Tesla v roku 2013. Po jazde v Modeli S
Páčila sa šéfovi Tesly jazda vo VW ID.3? Šéf VW Group zverejnil odpoveď

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. …koniec koncov, naše (modely) ID.3 a e-tron vyhrali na prvých trhoch v Európe… ved primitiv sa zobudi, uz v lete, hned ako zacne gigafactory v berline vyrabat 😉

Pridajte komentár