Čínski megalomani z Evergrande „predstavili“ už 9 elektromobilov. Na podrobnosti ale stále čakáme

3

Čínsky developerský gigant Evergrande, ktorý pomerne nedávno založil e-mobility divíziu a značku Hengchi, v roku 2019 vyhlásil, že sa do 3 až 5 rokov stane najväčším výrobcom elektromobilov na svete, pričom do tejto oblasti preinvestuje 23 mld. $. Oznámil tiež, že chystá 15 plne elektrických modelov. A aktuálne „predstavil“ ďalšie 3 nové elektromobily značky Hengchi. Tých je teda dokopy už 9.

Developerskej spoločnosti Evergrande rozhodne nechýba sebavedomie. Svedčia o tom aj spomínané vyhlásenia. Nulové skúsenosti z podnikania v automobilovom priemysle pritom kompenzuje investíciami do mnohých spoločností, ktoré súvisia s elektromobilitou.

Majiteľ Evergrande Xu Jiayin je presvedčený, že sú „vyzbrojení technológiou budúcnosti“. Tú mali získať napr. vďaka investíciám do spoločností ako Faraday Future (spoločnosť, ktorá chcela ísť v šľapajach Tesly) či NEVS (e-mobility firma, ktorá vznikla z trosiek automobilky SAAB) a odkúpeniu Shanghai Cenat New Energy (batériové technológie).

Spoločnosť tiež nadviazala spoluprácu so spoločnosťami Hofer Powertrain (elektrické pohony), Benteler (elektrické platformy), Magna Steyr (zmluvný automotive výrobca), AVL (motory), FEV a Edag (inžinierstvo), ale aj Harvardskou univerzitou (min. rozhovory o možnej spolupráci).

Spoločnosť Evergrande minulý rok oznámila, že v Číne stavia výrobné závody. Prvé z nich majú tento rok vyrobiť 200 000 ks elektromobilov. Vo výstavbe bol tiež závod na výrobu pohonných systémov s priľahlým výskumným a vývojovým centrom.

Ďalšie 3 modely

No a aktuálne čínska spoločnosť ukázala ďalšie 3 elektrické modely svojej značky Hengchi, upozorňuje Carscoops. A to crossover Hengchi 7, veľký sedan Hengchi 8 a SUV strednej triedy Hengchi 9.

Tie tak doplnili prvých 6 modelov „predstavených“ v auguste minulého roka – Hengchi 1 až 6. Hengchi 1 má byť ultra-luxusným sedanom strednej triedy s extrémne prerasteným rázvorom (3,15 m), Hengchi 2 – luxusná sub-kompaktná limuzína, Hengchi 3 – veľké luxusné SUV, Hengchi 4 – luxusné 7-miestne MPV, Hengchi 5 – malé SUV segmentu A a Hengchi 6 – malý crossover segmentu A.

hengchi evergrande elektromobily

Zdroj obrázku: Hengchi

Spoločnosť Evergrande žiaľ nezverejnila žiadne technické parametre, čo nepridáva na dôveryhodnosti jej ambicióznych zámerov. Prvý model Hengchi 1 sa má pritom dostať do sériovej výroby už „začiatkom tohto roka.“ Sme teda veľmi zvedaví, čo napokon vzíde z megalomanských plánov čínskeho developera.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čínska elektromobilka „MajsterSveta“ sa chystá do Európy vďaka Enelu
„Aliexpress“ a najväčšia čínska automobilka založili „elektromobilku“ a predstavili prvé modely
„Elektromobilka“ NIO naznačuje značku cenovo dostupnejších áut

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

 1. Mne to pripadá ako taká nafúknutá bublina niekoho, kto si chce len niečo dokázať.
  „Proste na to mám, tak prečo nie?“
  Až budú skutočné výsledky a budú tu reálne „behať“ kvantá ich áut, tak prosím. Konieckoncov bude to len a len vítané.
  Dovtedy je to iba – reklama…

 2. Tie modely na tej prezentácii sú dosť zaujímavé. Prezentácia zrejme v domácom jazyku – no prosím, začať treba doma. Prečo nie.
  Ale kde sa tam pri tom obrázku a pri tom videu objavil popis, respektíve nadpis v ruštine, tak to je pre mňa fakt záhada!

 3. Dnes dokážu 3D programy nakresliť veľa obrázkov s autami, ktoré dobre vyzerajú! Ale čo potom !!! Ak by len desatina z takto avizovaných projektov dospela do výroby, tak za 5 rokov bude BEV ako maku !!! Asi všetko bude tak trochu inak! …..

Pridajte komentár