Evergrande ponúka doživotnú záruku na svoj prvý elektromobil so zaujímavou cenou

2

„Známa firma“ Evergrande v roku 2019 vyhlásila, že sa veľmi skoro stane najväčším výrobcom elektromobilov na svete. No a aktuálne po vyše 3 rokoch spúšťa jej automobilová divízia Evergrande New Energy Vehicle predpredaj prvého modelu Hengchi 5 so zaujímavou cenou a bezkonkurenčnou zárukou.

„Spoločnosť Evergrande si vybudovala pozície naprieč celým reťazcom automobilového priemyslu zameraného na elektromobily a je vyzbrojená vyspelými technológiami. Našou snahou je stať sa najväčšou a najsilnejšiu spoločnosťou v oblasti elektrických vozidiel na svete, a to do 3 až 5 rokov,“ povedal v roku 2019 predseda Evergrande, Hui Ka Yan.

Spoločnosť Evergrande následne predstavila až 9 koncepčných elektromobilov. Ich osud sa však ukázal byť neistý, keďže tento 2. najväčší čínsky developer začal čeliť obrovským finančným problémom, pričom mu hrozil a možno ešte stále hrozí bankrot.

Nuž ale to je iná časť príbehu. My sa teraz radšej pozrieme na ich prvý elektromobil, ktorý sa aktuálne dostáva do predpredaja na domácom trhu a ktorý má ísť do hromadnej výroby v septembri. Ako informuje CnEVpost, toto SUV menom Hengchi 5 má rozmery 4 725 x 1 925 x 1676 x 2 780 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor), balansuje tak medzi nižšou strednou a strednou triedou.

Ďalšie známe špecifikácie

Vozidlo s pohonom prednej nápravy disponuje elektromotorom s výkonom 150 kW (vyvinutý v spolupráci s Bosch-om), krútiacim momentom 345 Nm, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 7,8 s, maximálnou rýchlosťou 180 km/h, li-ion batériou s kapacitou 72,8 kWh od CATL (LFP), dojazdom 602 km podľa cyklu CLTC, ktorý je blízky „optimistickému“ cyklu NEDC a DC nabíjaním, ktoré umožňuje nabitie batérie z 30 na 80 % za 28 min.

CarNewsChina dodáva veľmi zaujímavé informácie ohľadom záruky. Veď na vozidlo, vrátane batérie, má výrobca poskytovať doživotnú záruku a doživotnú cestnú asistenciu. Otázna však môže byť životnosť materskej spoločnosti Evergrande, takže značka Hengchi sa takýmto spôsobom zrejme snaží získať dôveru zákazníkov.

hengchi 5 interier

Zdroj: Evergrande/Hengchi via CnEVpost.com

No a ďalším motivujúcim faktorom by mohla byť cena tohto zdá sa dobre vybaveného modelu. Veď tá začína na cca 26 000 € po tamojších dotáciách (cca 1 600 €). Takže na prvý pohľad ide o zaujímavý elektromobil. Otáznikov ohľadom značky Hengchi a jej materskej spoločnosti je však veľa. Bude preto zaujímavé sledovať, čo prinesie najbližšie obdobie či blízka budúcnosť.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čínski megalomani z Evergrande „predstavili“ už 9 elektromobilov
Problémový čínsky developer Evergrande sa chce transformovať na „elektromobilku“
Xiaomi chce údajne kúpiť časť najambicióznejšieho e-mobility „startupu“ na svete

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Major Frantisek on

    Hengchi 5 má výborné parametre a jeho cena odpovedá konečne cenu, ktorá je zaujímavá pre zákazníka aj s poskytovaniu zárukou !

Pridajte komentár