Spoločnosť Harman vyvinula audiosystém špeciálne pre elektromobily

1

Spoločnosť Harman, ktorá patrí k špičke v audiopriemysle, predstavila riešenie audiosystému (EV Plus+), ktoré bolo vyvinuté špeciálne pre elektromobily. To má priniesť lepšiu efektivitu elektrických vozidiel a mnoho užitočných funkcií, a to bez straty hudobných zážitkov.

EV Plus+ disponuje efektívnymi akustickými technológiami a inovatívnym softvérom založeným na cloude. Vďaka ním sa audiosystém pre elektromobily vyznačuje škálovateľnosťou, nízkou hmotnosťou a menšou zložitosťou architektúry, čo prináša dvojnásobný akustický výkon bez dopadu na dojazd, v porovnaní s rovnako výkonnými tradičnými systémami.

Nové technológie a funkcie

Vďaka technológii Ecotect zaisťuje systém vysoký zvukový výkon pri použití polovičného množstva súčiastok oproti konvenčným riešeniam, čoho výsledkom je nižšia hmotnosť, menšia zložitosť a redukcia spotreby energie.

Audiosystém Harman EV Plus+ podporuje aj tzv. OTA aktualizácie, tzn. aktualizácie vzduchom, resp. cez mobilné dáta či wifi, podobne ako elektromobily značky Tesla. Používatelia môžu vďaka tomu napr. pridávať a aktualizovať zvukové, zábavné a komunikačné prvky pomocou stlačenia jediného tlačidla.

Súčasťou systému je aj predný a zadný externý reproduktor, prostredníctvom ktorých je možné upozorniť chodcov na svoju prítomnosť. Vďaka prepojeniu so subwooferom ale veľmi dobre poslúžia aj ako aparatúra pre „externú diskotéku“.

Ďalšou zaujímavou funkciou je funkcia aktívneho potláčania hluku v kabíne. Audiosystém dokáže generovať frekvencie, ktoré „negujú“ neželaný hluk. Všetko je pritom prispôsobené podmienkam, ktoré „panujú“ v elektromobiloch.

„Eco-friendly“

Spoločnosť Harman tiež uvádza, že sa zaviazala posilňovať environmentálnu bezpečnosť a trvalo udržateľný životný štýl. Vo svojich audiosystémoch má používať materiály, ktoré neuvoľňujú škodlivé látky do životného prostredia. Ide pritom nad rámec bezpečnostných noriem.

harman ev plus+

Zdroj: Harman

Riešenie EV Plus+ je podľa spoločnosti Harman dostupné pre OEM výrobcov už dnes. Takže automobilky, najmä tie prémiové, si môžu týmto audiosystémom teoreticky pomôcť v rámci zvyšovania efektivity svojich elektromobilov.

Zdroj: Harman     

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 má vraj najlepší audiosystém. V čom je jeho tajomstvo?
Brembo vyvíja brzdy určené špeciálne pre elektromobily
Tesla si patentovala novú technológiu skla. Redukuje hluk a zlepšuje tepelnú izoláciu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Tak noise reduction alebo cancelation, ako ho poznáme zo sluchátiek, by mohol byť fakt pecka už v i tak tichom EV. Narozdiel od traktorovych zvukov a vybracií dieslov, ktoré sú na dlhých cestách naozaj únavné, bez toho, že si to mnohí uvedomujeme. Už už nech to príde, veď aj to nieje žiadna novinka v hudobnom priemysle.
    Je to len ďalšia ukážka, ako zámerne, alebo lenivo pristupovali vývojári v automobilovom priemysle k novým technológiám, za účelom zarobiť viac a predávať nám draho „nové“ auta navrhované ešte pred 20rokmi.
    Stačí sa pozrieť na dnešné palubovky niektorých lacnejších áut – to je čistá tragédia aj anti-ergonomia..

Pridajte komentár