Harley-Davidson konečne odhalil podrobné špecifikácie svojho 1. elektromobilu

0

Prvý elektrický motocykel od Harley-Davidson, Harley-Davidson LiveWire, príde na trh ešte v tomto roku. Preto je na čase, aby nám výrobca predstavil jeho kompletné špecifikácie.

Spoločnosť Harley-Davidson nám dávkovala informácie o modeli LiveWire postupne, prostredníctvom viacerých tlačových správ. Vždy nám ale chýbal nejaký zo základných údajov. Teraz však už máme v tomto smere jasno, pričom došlo aj ku korekcii niektorých pôvodne uvádzaných údajov.

Sériovka bude lepšia ako prototyp

V prípade „januárového“ prototypu platilo, že z 0 na 100 km/h zrýchli za niečo málo cez 3,5 sekundy. Produkčná verzia to ale zvládne len za 3 sekundy. Výrobca aktuálne doplnil aj informácie o pružnom zrýchlení. Harley-Davidson LiveWire akceleruje z 100 na 129 km/h len za 1,9 s.

V tejto súvislosti však nemôžeme zabudnúť uviesť výkon elektromotora, ktorý dosahuje 78 kW, ako aj maximálnu rýchlosť, ktorá sa zastaví na hodnote 177 km/h. Elektrická motorka pritom váži 249 kg.

Harley-Davidson hovoril spočiatku o dojazde 177 km, a to v rámci mestského cyklu. Neskôr korigoval túto hodnotu na 225 km a teraz uvádza dojazd 235 km. Zvýšil sa pritom aj dojazd v kombinovanom cykle, a to zo 142 na 152 km.

O spomínaný dojazd sa postará batéria s kapacitou 15,5 kWh. Taktiež sme spoznali údaje súvisiace s rýchlosťou nabíjania. Na DC nabíjacích staniciach nešpecifikovaného výkonu sa prostredníctvom CCS nabije na 80 % za 40 min. Úplné nabitie potrvá o 20 min dlhšie.

Dostupnosť a cena

Harley-Davidson LiveWire príde na trh ešte tento rok. Dostupný bude najskôr v USA, Kanade a vo väčšine európskych krajín, v ktorých spoločnosť pôsobí. Masívnejšie globálne rozšírenie pritom prebehne medzi rokmi 2020 a 2021. Záujemcovia si však budú musieť pripraviť slušný balík peňazí. Veď prvý elektromobil od Harley-Davison vyjde napr. v nemecky hovoriacich krajinách na minimálne 32 995 €.

Zdroje: Harley-Davidson (vrátane titulnej fotografie), Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Facebook si dal patentovať záhadný robotický elektromobil
Škoda predstavila aj kríženca elektrobicykla a elektromotorky
Už budúci rok začína šampionát elektrických superbikeov. Spoznali sme podrobnosti

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár