POZVÁNKA na Green Rallye Tatry: Príďte sa pozrieť na elektromobily v akcii

0

Súčasťou „tatranskej rallye“ bude po druhýkrát aj Green Rallye Tatry. V rámci nej sa postavia na štart elektrické a hybridné automobily. Podujatie má navyše osvetový charakter, pričom bude okorenené divácky atraktívnymi, špeciálnymi úlohami.

Green Rallye Tatry 2019 začína v piatok 3. mája, pričom na posádky čakajú jazdy pravidelnosti, jazdy zručnosti a rôzne úlohy. A to na trati (100 % asfalt) dlhej takmer 232 km.

V rámci tzv. jazdy pravidelnosti nie je cieľom najrýchlejší prejazd. Podstatné je, aby posádky dožrali „časovú presnosť“ alebo stanovenú priemernú rýchlosť. Súčasťou rallye je pritom plnenie rôznych divácky atraktívnych úloh. A to napríklad šprint na 250 metrov, viacero jázd zručnosti či športovo-branné prvky.

„Nejde o klasickú rallye, ale o jazdu pravidelnosti, pri ktorej posádky absolvujú niektoré z klasických rýchlostných skúšok Rallye Tatry, okorenenú o špeciálne úlohy ako napríklad jazdu zručnosti, ale aj o spoločensko- kultúrne vyžitie v nádhernom tatranskom regióne pod slovenskými veľhorami, spojené s príjemnými gastronomickými zážitkami a relaxáciou vo welness,“ uvádza v tlačovej správe Stanislav Hanzeli, predseda organizačného výboru a riaditeľ podujatia.

Vozidlá, ktoré bude možné vidieť

Green Rallye Tatry 2019 bude mať aj medzinárodný rozmer, keď sa na jej štart postavia aj posádky z Česka. Organizátori podujatia zatiaľ potvrdili účasť elektromobilov značiek Tesla a Kia (pravdepodobne model Soul EV) a hybridných modelov Toyota.

K videniu však budú aj menej tradičné vozidlá ako Fisker Karma (plug-in hybrid) a Zhidou (čínsky mestský elektromobil). Očakávať však môžeme zrejme viac elektrifikovaných modelov. V prípade, že organizátor potvrdí účasť ďalších vozidiel, článok doplníme.

Oblasti prejazdu a skúšok

Slávnostný štart je naplánovaný na 3. mája o 17:15 pred OC Forum na námestí svätého Egídia v Poprade. Posádky budú pritom súťažiť v rámci oboch víkendových dní. V rámci rýchlostných skúšok sa v sobotu objavia v Šuňave, Spišskom Bystrom či na okruhu v Poprade. V nedeľu pôjdu smerom na Maguru. Zastavia sa aj na Štrbskom Plese a v golfovom rezorte v Malom Slavkove.

Podujatia podobného druhu sa tešia vo svete veľkej popularite. Asi najznámejším z nich je Alternative Energies Cup, ktorý prebieha pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA). A Green Rallye Tatry sa tomuto svetovému poháru e-áut v mnohom podobá.

Kompletný program

green rallye tatry 2019

Zdroj: Rallye Tatry

Zdroje: Green Rallye a Rallye Tatry (vrátane titulnej fotografie)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
10-tisícová dotácia na elektromobil pre samosprávy + expozícia “Elektromobilita a SR”
Predstavená bola Tesla Model S P100DL EPCS V2.3 – závodný špeciál pre Electric GT
Už budúci rok začína šampionát elektrických superbikeov. Spoznali sme podrobnosti

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár