Elektromobily GM s pohonom od Tesly alebo Rivianu?

0

Aktuálne sa vynorili 2 zaujímavé správy, ktoré súvisia s elektromobilitou amerického koncernu GM. Tá prvá hovorí o tom, že GM chystá spoluprácu s Teslou. Druhá zas o rokovaniach GM a Amazonu ohľadom investície do amerického elektromobilového startupu Rivian.

Portál Cleantechnica priniesol správu, že GM pracuje na elektrickom pickupe, postavenom na pohonnom ústrojenstve od Tesly. Väčšinu „vnútorností“ vozidla má pritom vyrábať spoločnosť „Elona Muska„. Zdrojom tejto informácie má byť osoba, ktorá má blízko k novému vývojovému programu GM.

Cleantechnica v tejto súvislosti oslovila obe dotknuté strany a požiadala ich o stanovisko. Koncern GM túto správu odmietol komentovať. Tesla zas poprela spomínané partnerstvo.

Win-win?

Cleantechnica ďalej špekuluje, že toto partnerstvo nemusí byť oficiálne priznané. A to z dôvodu, že by tým utrpela reputácia GM. Dodáva, že by sa mohlo jednať o „win-win“ partnerstvo, ktoré by prinieslo na cesty množstvo elektromobilov, o čo sa Tesla tak vehementne usiluje.

Podľa portálu vie GM stavať dobré pickupy, na ktoré sú ľudia zvyknutí, vrátane jednotlivých značiek koncernu. A o kvalitách elektrického pohonu od Tesly niet takisto pochýb. Tesla však pracuje na vlastnom pickupe

GM, Amazon a Rivian

Agentúra Reuters zas informuje, že podľa jej zdrojov, ktoré nechcú byť menované, rokujú spoločnosti GM a Amazon o odkúpení podielu v startupe Rivian. Ten vznikol v roku 2009, pričom sa špecializuje na elektrické vozidlá.

Nedávno predstavil svoje prvé 2 modely, a to extrémne elektrické SUV R1S a elektrický pickup R1T. Tie sa dostanú do predaja budúci. Ponúkajú výkon až 562 kW, batérie s kapacitami od 105 do 180 kWh a dojazd 370 až 640 km.

Automobilový koncern GM, ako aj internetový gigant Amazon, pritom majú získať menšinový podiel v spoločnosti Rivian. GM by tak mohol získať technológie nielen pre svoj elektrický pickup, ak sú uvedené informácie o partnerstve s Teslou neaktuálne alebo nepravdivé. Ani jedna zo zainteresovaných strán však zatiaľ spomínané rokovania nepotvrdila

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla a Mercedes diskutujú o možnej spolupráci na elektrickej dodávke
BMW a Mercedes údajne chystajú alianciu, najmä kvôli elektromobilite
Elon Musk pripustil, že Tesla by mohla kúpiť výrobný závod od GM

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár