GM sa vráti na európsky trh. Ponúkať bude len elektromobily

2

Americký koncern GM má ambiciózne plány v oblasti elektromobility, ktoré chce zdá sa naplniť aj vďaka návratu na európsky trh. Šéfka koncernu pritom nedávno potvrdila, že sa chystajú na starý kontinent.

Koncern GM koncom roka 2020 oznámil veľké e-mobility plány. Na svetové trhy chce do roku 2025 uviesť dokopy 30 elektromobilov. Viac ako 2/3 z nich majú byť dostupné v Severnej Amerike. Vybraných modelov sa však dočkáme aj v Európe. Potvrdené zatiaľ bolo veľké SUV Cadillac Lyriq.

Elektromobily od GM sa budú predávať pod značkami Cadillac, GMC, Chevrolet a Buick, pričom majú preniknúť do „všetkých cenových kategórií“. Pôjde o rodinné, pracovné, „dobrodružné“ aj výkonné modely.

Koncom minulého roka pri príležitosti Konferencie OSN o zmene klímy v Glasgowe sa k postupnému ukončeniu výroby, resp. predaja spaľovacích áut písomne zaviazalo 6 automobiliek, vrátane koncernu GM, ktorý tak plánuje urobiť do roku 2035.

Minulý mesiac bola oznámená spolupráca automobiliek GM a Honda na cenovo dostupných elektrických crossoveroch. Tých sa však dočkáme neskôr, a to od roku 2027. Pred niekoľkými dňami zas zazneli z úst šéfky GM Marry Barraovej reči o tom, že sa chcú stať lídrami v elektromobilite.

Potvrdenie plánu

No a nedávno Barraová potvrdila, že GM chystá návrat do Európy, informoval Detroit Free Press. GM totiž vníma rastúci záujem Európanov o elektromobily, v čom vidí príležitosť pre naplnenie svojich e-mobility plánov.

Prvé konkrétnejšie zmienky ohľadom vstupu na európsky trh sa objavili už koncom minulého roka. Európska jednotka sa má sústrediť na elektromobily, autonómne riadenie a mobilitné služby. Zatiaľ však nevieme, kedy sa dočkáme prvých modelov od GM a o aké modely pôjde (s výnimkou Cadillacu Lyriq).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW a GM chcú čoskoro prekonať Teslu. Aj vďaka lacnejším elektromobilom či širšej ponuke
GM pracuje na batériách, ktoré majú elektromobilom zabezpečiť dojazd takmer 1 000 km
GM chystá 30 „lacnejších“ globálnych elektromobilov s dojazdom až 725 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár