Súrodenec Hyundaiu Ioniq 5 a Kie EV6, Genesis GV60, sa chystá do Európy

1

Prémiová značka koncernu Hyundai Motor, Genesis, vstúpila na európsky trh minulé leto. A tento rok chce na starom kontinente expandovať aj s elektromobilmi. Aktuálne hlási, že už čoskoro spustí predobjednávky na elektrických crossover Genesis GV60, ktorý má rovnaké základy ako modely Hyundai Ioniq 5 a Kia EV6. Novinka príde do Európy v troch verziách.

Genesis GV60 je kompaktný elektrický crossover s rozmermi 4 515 x 1 890 x 1 580 x 2 900 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor). Rovnako ako spomínaní koncernoví súrodenci, aj táto „prémiovka“ vyrástla na úplne novej platforme E-GMP, ktorá je určená špeciálne pre elektromobily.

Genesis predstavil „kórejskú“ verziu modelu GV60 na jeseň minulého roka. Aktuálne v rámci tlačovej správy už spomína verziu určenú pre európsky trh, ktorá bude dostupná koncom tohto roka. Predobjednávky však majú byť spustené už čoskoro.

Prémiová značka koncernu Hyundai Motor tiež prezradila, že Európania budú mať na výber z troch verzií:

  • „Premium“: „Zadokolka“ s výkonom 168 kW a dojazdom okolo 517 km (zrejme podľa cyklu WLTP)
  • Sport: „Štvorkolka“ s výkonom 234 kW
  • Sport Plus: „Štvorkolka“ s výkonom 320 kW v bežnom režime a krátkodobým výkonom 360 kW (po dobu 10 s) v režime Boost. Dostupný bude aj režim „Drift“.

Spoločnosť Genesis taktiež informuje, že do konca roka bude jej portfólio zahŕňať 3 elektromobily. A od roku 2025 už bude každý nový model značky plne elektrický, čo jej má pomôcť stať sa čisto elektrickou značkou do roku 2030.

Čo ešte vieme o GV60?

O modeli Genesis GV60 nám Kórejci toho aktuálne viac už neprezradili. Pri minuloročnom predstavení verzie pre domáci trh však uviedli, že ich novinka bude v rámci všetkých verzií vybavená 77,4-kWh batériou s podporou nabíjania max. výkonom 350 kW, pričom v závislosti od verzie ponúkne odhadovaný dojazd 451, 400 a 368 km (zrejme podľa „prísneho“ kórejského cyklu) a krútiaci moment 350, 605 a 700 (v režime Boost) Nm. Najvýkonnejšia verzia pritom zrýchli z 0 na 100 km/h za 4 s.

Genesis GV60 sa má na príslušne výkonnej nabíjačke (min. 350 kW) nabíjať expresne rýchlo – z 10 na 80 % za 18 min. 3-fázová palubná nabíjačka má výkon 11 kW. A dostupná bude aj funkcia obojsmerného nabíjania „V2L“ s výkonom 3,6 kW.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Koncern Hyundai prichádza aj s novým sériovým elektrickým SUV – Genesis GV70
Hyundai modernizuje svoju vlajkovú e-loď Ioniq 5. Týka sa to aj kapacity batérie a nabíjania
Prémiová značka Hyundaiu, Genesis, príde do Európy aj s 3 elektromobilmi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár