Gigant Foxconn chystá masový elektromobil s cenou od cca 9 000 €

8

Najväčší výrobca elektroniky a počítačových komponentov na svete a dvorný dodávateľ Applu, taiwanská spoločnosť Foxconn, avizuje ďalší elektromobil. Tentokrát ide o masové, cenovo dostupné vozidlo pre komerčný trh, ktorého cena má začínať na sume niečo cez 9 000 €.

Foxconn, ktorý má obrovské ambície v oblasti elektromobility, doteraz predstavil napr. platformu pre elektromobily, ako aj viacero koncepčných plne elektrických modelov. A agentúra Reuters aktuálne na základe rozhovoru s Jackom Chengom – šéfom konzorcia Mobility in Harmony, ktoré založil a vedie Foxconn, informuje, že toto konzorcium chystá „lacný“ elektromobil.

Prototyp tohto elektromobilu má byť predstavený na najväčšom autosalóne v Japonsku, ktorý sa uskutoční v októbri. Ešte predtým si chce Mobility in Harmony vopred zabezpečiť zákazníkov z prostredia požičovní áut, kuriérskych spoločností či obchodníkov s rozličným tovarom.

Výroba

Výroba „trojmiestneho elektromobilu“ má byť spustená 18 až 24 mesiacov od predstavenia prototypu. Neskôr majú tento model nasledovať 6-miestne a 9-miestne vozidlá. Spoločnosť Foxconn, resp. konzorcium Mobility in Harmony sa pritom pozerá na Indiu alebo Thajsko ako potenciálnu výrobnú základňu.

Cheng v tejto veci uvádza, že chcú vyrábať tam, kde je potenciálny trh. A podľa neho je práve teraz najväčšia príležitosť z hľadiska objemu predaja práve v Indii a juhovýchodnej Ázii. Otázkou pritom je, či je v pláne aj vývoz na európske trhy. Ak však chce Foxconn naplniť svoje obrovské ambície v oblasti elektromobility, bude zrejme potrebovať globálny trh.

Cena 3-miestneho elektromobilu „navrhnutého pre korporátne doručovacie flotily“ sa má pohybovať v rozmedzí 10 000 až 20 000 $ (9 150 až 18 300 €). Budeme pritom zvedaví, či bude vozidlo dostupné aj pre súkromných zákazníkov a či bude „použiteľné“ ako bežné osobné vozidlo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Foxconn predstavil 3 elektromobily, chce vyrábať aj Tesly a celkovo skoro polovicu všetkých EV
Prvý elektromobil od Xiaomi údajne odhalil špecifikácie batérie a možný dojazd
Tesla je iPhonom elektromobilov, my chceme byť ich Androidom, uvádza Foxconn
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

  1. Foxconn určite nie je len taká nejaká hej-rup firma. Dnes poviem toto, zajtra ono.
    Táto firma určite nemá dôvod „trepať do vetra“!

Pridajte komentár