Formula E: Revolúcia prichádza v podobe úplne nového monopostu gen2 | FOTO + VIDEO

2

Vedenie šampionátu Formula E oznámilo novú éru závodov elektrických formúl. Hlavným nositeľom revolučných zmien bude nový monospost Formula E gen2. Ten ponúkne od sezóny 2018/19 nový atraktívny dizajn, 2-násobný dojazd a vyššiu rýchlosť.

Po 4 rokoch a 36 závodoch v 13 lokalitách na 5 kontinentoch nastane čas na významnú zmenu elektrickej obdoby Formuly 1 – Formula E. V sezóne 2018/2019 totiž dostanú tímy šampionátu úplne nové monoposty Formula E gen2. Na dizajne referenčného elektromobilu pracovalo množstvo dizajnérov z celého sveta. Nová batéria závodného špeciálu bude mať 2-násobnú kapacitu, čo zabezpečí 2-násobný dojazd. Vďaka tomu už nebude nutné meniť monoposty v strede závodov. Celý pretek tak bude možné odjazdiť na jednom vozidle. Výkonnejšia batéria taktiež umožní pilotom odjazdiť preteky vo vyšších rýchlostiach.

Technológie na ceste do bežných elektromobilov

Toto všetko určite prispeje k väčšej atraktivite Formuly E. Ale nie to len o samotnom šampionáte. Vedenie hovorí o obrovskom technologickom pokroku v oblasti batérií a ďalších elektrických technológií. Tie by si mali podľa neho nájsť cestu aj do bežných osobných elektromobilov. A práve to by mala byť najväčšia pridaná hodnota Formuly E.

TIP:
Šampionát elektromobilov Tesla Model S odštartuje v polovici roka 2018
Harley-Davidson uvedie na trh svoj prvý elektrický motocykel už o 18 mesiacov

„Toto vozidlo predstavuje budúcnosť pretekania. Keď sme s Formulou E začínali, naším cieľom bolo prelomiť zaužívané stereotypy a priniesť revolúciu do motoršportu. A práve nový monopost je nositeľom takejto revolúcie,“ hovorí CEO šampionátu Formula E, Alejandro Agag.

Nový monopost Formula E gen2 pre sezónu 2018/19 bude po prvýkrát fyzicky predstavený na autosalóne v Ženeve. A to presne 6. marca 2018.  

Zdroj: tlačová správa

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Jaromír Vegr EKOLO on

    Jestli tomu dobře rozumím, tak budou jednotné podvozky a baterie. Myslím si, že by konstruktéři měli mít víc volnosti.

Pridajte komentár