Elektromobily Ford by mali využívať platformu od Volkswagenu

0

Všetko nasvedčuje tomu, že automobilky Ford a Volkswagen Group už čoskoro oznámia spoločnú alianciu. Tá im má uľahčiť transformáciu smerom k elektromobilite a autonómnym technológiám, ako aj konkurencieschopnosť v týchto oblastiach. Ford taktiež oznámil, že elektrifikuje celé svoje európske portfólio. Zrejme aj vďaka platforme od VW.

Reuters informuje, že podľa jej zdrojov chystajú automobilku alianciu, ktorá presiahne už skôr spomínanú spoluprácu v rámci úžitkových vozidiel. Tá sa má týkať aj elektromobility a systémov autonómneho riadenia. Aliancia tak má zabezpečiť výrazné zníženie nákladov na vývoj týchto technológií.

Rámec aliancie by mal zahŕňať združenie zdrojov na vývoj autonómnych technológií, investície VW Group do Fordu či poskytnutie licencie na používanie platformy VW MEB, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre elektromobily. Nová generácia plne elektrických modelov Ford by tak mala vyrásť na tejto modulárnej e-platforme.

Funkcionári Volkswagen Group vraj v tejto súvislosti hovorili o „získaní prístupu“ k modelom Ford Transit (dodávka) a Ford Ranger (pickup strednej triedy), ako aj výrobe svojich vozidiel v továrňach Fordu. Oficiálne oznámenie aliancie by malo prebehnúť na blížiacom sa autosalóne v Detroite.

Každý európsky Ford bude elektrifikovaný

Automobilka Ford oficiálne ohlásila veľkú reštrukturalizáciu svojho podnikania na európskom trhu. Tá je zameraná na konkurencieschopnosť a ziskovosť. Jej súčasťou je aj masová elektrifikácia či zrušenie tisícov pracovných miest.

Ford uvádza, že každé modelové meno, počnúc novým Focusom, dostane elektrifikovaný variant. To zahŕňa každý nový model či každú novú generáciu existujúceho modelu. A to od Fiesty po Transit. Nové Fordy budú pritom vybavené aj mild hybridným, hybridným, plug-in hybridným či plne elektrickým pohonom.

Elektrické SUV spoznáme už čoskoro

Americká automobilka taktiež ohlásila, že svoje nové plne elektrické SUV predstaví v apríli. Potvrdila, že má byť inšpirované športovou ikonou, modelom Mustang. Elektrifikácia sa pritom dotkne aj tohto modelu či amerického bestselleru F-150 (pickup).

ford elektromobil suv

Teaser na chystané elektrické SUV Ford. Zdroj: Darren Palmer

Zdroj titulnej fotografie: Autonews

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ford ukázal budúceho konkurenta Tesly Semi. Elektrický ťahač vyzerá skvostne
VW založil novú značku, ktorá sa bude špecializovať na elektromobilitu
FORD: “Do roku 2022 uvedieme na trh 16 elektromobilov a 24 hybridov”

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár