Ford postaví dostupnejšie elektrické „Mustang-SUV“, a to na platforme od VW

2

Elektrický SUV/crossover Ford Mustang Mach-E nemá byť jediným elektromobilom značky, ktorý bude inšpirovaný ikonickým športovým modelom Mustang. Podľa najnovších správ totiž americká automobilka chystá menší elektrický SUV/crossover, ktorý postaví na platforme od VW.

Ako už vieme, Ford a Volkswagen vytvorili začiatkom roka alianciu, pričom podpísali memorandum, ktorého cieľom je preskúmanie možností vzájomnej spolupráce na elektrických vozidlách, technológiách autonómneho riadenia a služieb mobility.

Ford pritom získal „prístup“ k platforme MEB, ktorú VW Group pôvodne vyvinul špeciálne pre elektromobily koncernových značiek, pričom neskôr dodal, že ju poskytne aj záujemcom mimo koncernu. Prvý elektromobil od Fordu, ktorý vznikne na platforme MEB, bude určený pre Európu. Počas 6 rokov má byť vyrobených 600 000 ks, a to v Nemecku.

Neskôr sa objavili správy, že Ford rokuje s VW aj o druhom modeli, ktorý vznikne na platforme MEB. Jedným z nich tak bude s najväčšou pravdepodobnosťou spomínaný menší „SUV/crossover-Mustang“.

Autoexpress uvádza, že podľa zdrojov na vysokej úrovni uvažuje Ford o rozšírení Mustang rodiny, aby oslovil širšiu škálu zákazníkov. Ford Mustang Mach-E sa môže pochváliť relatívne slušnými cenami, menší model tak bude v tomto smere ešte dostupnejší.

Prispôsobenie MEB potrebám Fordu

Minulý mesiac sa podľa Autoexpressu stretli vedúci pracovníci a inžinieri Fordu s predstaviteľmi VW, aby prediskutovali prispôsobenie platformy MEB, ktorá je základom aj pre model VW ID.3, potrebám americkej automobilky.

Ted Cannis, globálny šéf pre elektrifikáciu spoločnosti Ford, sa pritom vyjadril, že je dôležité, aby mali k dispozícii dostatočne flexibilné možnosti, a to aj z hľadiska diferenciácie výkonu. Podľa šéfdizajnéra Ford Europe, Murata Guelera, má mať menší elektromobil z rodiny Mustang iný profil ako model Mach-E. V každom prípade to má byť takmer naisto crossover. Po vzore modelu Mach-E by to teda malo byť „SUV so športovejším dizajnom“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk vyjadril nadšenie z nového elektromobilu Ford Mustang Mach-E
Dojazd elektromobilov je možné zlepšiť farebným osvetlením kabíny, uvádza Ford
Ford Mustang Mach-E 1st sa v USA vypredal. Prioritou je európsky trh

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár