Ford znížil ceny elektrického crossoveru Mustang Mach-E

0

Elektrický crossover strednej triedy Ford Mustang Mach-E, ktorý sa zaradí do rovnakého segmentu ako Tesla Model Y, je čoraz zaujímavejším vozidlom. S blížiacim sa príchodom na trh totiž výrobca pravidelne odhaľuje pozitívne novinky. Sériové vozidlo bude lepšie ako predstavený prototyp, pričom aktuálne sa dozvedáme, že aj lacnejšie.

Ford Mustang Mach-E je určite zaujímavý elektromobil, ktorý ponúka zaujímavé parametre a aktuálne už aj o niečo zaujímavejšie ceny (zatiaľ v USA). Ford totiž potvrdil zlacnenie viacerých verzií svojej novinky, ktorá sa už chystá pomaly na trh (koniec tohto roka – USA, začiatok 2021 – Európa).

Ceny sú nižšie o 1 000 až 3 000 $, a to v rámci trhu v USA, informuje Green Car Reports. Napr. ceny v rámci nemeckého konfigurátora sú zatiaľ pôvodné, to sa však môže celkovo v prípade európskych trhov zmeniť. Uvidíme..

Od 42 895 $

Základný Mustang Mach-E vyjde Američanov po novom na 42 895 $ (bez DPH a iných poplatkov). Ten disponuje pohonom zadnej nápravy (RWD) a batériou s kapacitou 75,7 kWh (využiteľných 68 kWh), ktorá zabezpečí dojazd 450 km (WLTP). Vďaka výkonu 198 kW a krútiacemu momentu 430 Nm ponúkne veľmi zaujímavé dynamické vlastnosti. Pôvodne oznámená cena pre nemecký trh je 46 900 € s DPH.

Verzie „Premium“ začínajú po aktualizácii na sume 47 000 $ (Standard Range RWD), resp. 52 000 $ (Extended Range RWD – 98,8/88 kWh, 600 km WLTP). Za pohon oboch náprav sa pripláca 2 700 $.

Čo konkurencia?

Zdá sa, že ceny modelu Ford Mustang Mach-E mohla „stlačiť“ konkurencia v podobe Tesly Model Y (tá bola zlacnená v júli) či nedávno predstaveného Volkswagenu ID.4, špekulujú viaceré americké médiá. Nateraz základný Model Y Long Range s pohonom oboch náprav a dojazdom 509 km (EPA) v USA vyjde na 49 000 $.

O triedu menší Volkswagen ID.4 Pro s dojazdom 522 km (WLTP) a pohonom zadnej nápravy bude v USA stáť od 41 190 $. Dostupná bude aj verzia Pure s dojazdom 340 km (WLTP), ktorá má stáť okolo 35 000 $.

V súvislosti s cenami pripomíname, že Ford a VW majú v porovnaní s Teslou aktuálne veľkú výhodu, pretože na ich elektromobily sa vzťahuje tamojší daňový kredit v plnej výške 7 500 $. Takže zákazníkov budú stáť spomínané modely o 7 500 $ menej. Tesla si už tieto príspevky „vyčerpala“, pretože sa vzťahujú len na určitý počet predaných vozidiel.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ford Mustang Mach-E sa nabije podstatne rýchlejšie ako sa očakávalo
Ford otestoval dojazd Mustangu Mach-E. Naplnil papierovú hodnotu?
Ford potvrdil, že sériový Mustang Mach-E ponúkne vyšší výkon

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár