V najnovšej upútavke od Fordu sa mihol elektrický Mustang

1

Automobilka Ford nedávno zverejnila upútavku „Budúcnosť je vystavaná“. V rámci nej „tízuje“ okrem iného aj svoju športovú ikonu Mustang, ktorá nemá typickú masku chladiča. Takmer naisto má predstavovať elektromobil.

Automobilka Ford po mnohých zaváhaniach „prepína“ svoje úsilie smerom k elektromobilite. Jej prvé elektrifikované modely neboli príliš presvedčivé, pričom boli dostupné len na vybraných trhoch. Od roku 2020 však zahajuje „elektrickú ofenzívu“.

Do elektromobility plánuje investovať do roku 2022 až 11 miliárd dolárov, čo má v konečnom dôsledku priniesť 16 elektrických a 24 hybridných modelov. Minulý mesiac Ford predstavil plug-in hybridnú verziu populárnej dodávky Transit. Taktiež ukázal koncept krásneho elektrického ťahača Ford F-Vision Future Truck.

Najskôr elektrické SUV

Prvým elektromobilom z novej éry Fordu bude elektrické SUV, ktoré má ponúknuť dojazd okolo 480 km, zrejme podľa EPA. Prvý teaser na tento model odhaľuje, že bude niesť výrazne dizajnové prvky modelu Mustang. A to nepopiera ani výrobca. Práve naopak, veď hovorí o spoločných génoch.

Mustang aj ako plug-in hybrid

V súvislosti s modelom Ford Mustang sa pritom automobilka v minulosti vyjadrila, že sa dočkáme jeho plug-in hybridnej verzie. Aktuálny teaser však môže naznačovať príchod plne elektrickej verzie. To by v dnešnej dobe nebolo žiadnym prekvapením, nakoľko športové elektromobily plánuje mnoho výrobcov.

Ford o elektrickom Mustangu mlčí

Ford sa však zatiaľ k elektrickému Mustangu zatiaľ vôbec nevyjadril. Je tak možné, že modelom vo svojej upútavke chcel naznačiť len všeobecné smerovanie značky. Napriek tomu považujeme tento model za realizovateľný. Otázne tak môže byť len to, kedy príde na trh. Ak v skoršom horizonte, tak zrejme po boku klasického spaľováku.

Športové elektromobily nebudú len o Tesle Roadster či Rimacu C_Two. Veď tie chystá napríklad aj Honda, Peugeot či Škoda, a to v podobe modelov typu kupé.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?
Jaguar E-Type Zero: Klasika zo 60. rokov pôjde do sériovej výroby ako elektromobil
Ford ukázal budúceho konkurenta Tesly Semi. Elektrický ťahač vyzerá skvostne

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár