Ford poodhaľuje svoje elektrické „Mustang-SUV“, ktoré predstaví onedlho

0

Automobilka Ford aktuálne zverejnila druhú upútavku na svoje elektrické SUV, ktoré by malo niesť meno Ford Mach E. Potvrdila pritom ambiciózny cieľový dojazd a uviedla dátum predstavenia svojej novinky.

Ford si zjavne v prípade svojho chystaného elektrického SUV „Mach E“ (zatiaľ nepotvrdený názov) verí. Nie je tomu tak dávno, čo zástupcovia automobilky uviedli, že chcú týmto modelom konkurovať Tesle Model Y. Aktuálne americká automobilka zas uvádza, že pôjde o tzv. „game-changera“ („meniča hry“).

Ak sa jej podarí naplniť zverejnený cieľový dojazd 600 km (WLTP) či ambície z hľadiska športovej jazdy, a to pri sľubovanej „dobrej cene“, nemuseli by byť tieto reči až tak prehnané. Aj keď druhá oficiálna upútavka toho moc neodhaľuje, zdá sa, že vyjadrenia Fordu o inšpirácii športovým modelom Mustang budú naplnené.

Veď bočná línia približne zodpovedá súčasnej generácii ikonického kupé. Prvá upútavka, ktorá načrtla zadnú časť, je tohto ďalším dôkazom. Takže by mohlo ísť o zaujímavý elektromobil aj po stránke dizajnu. Veríme, pritom, že ten „funkčný“ a vozidlo bude vynikať dobrou aerodynamikou, ktorá je v rámci elektrických vozidiel veľmi dôležitá, obzvlášť z hľadiska účinnosti pri vyšších rýchlostiach.

Predstavenie už onedlho

Americká automobilka aktuálne tiež oznámila, že „Ford Mach E“ predstaví 18. novembra 2019 v Los Angeles, a to pár dní pred otvorením tamojšieho autosalónu, na ktorom bude poprvýkrát dostupný verejnosti. Pri tejto príležitosti by sme mali spoznať množstvo nových špecifikácií, keďže doteraz toho o novom elektrickom SUV moc nevieme.

Čo zatiaľ vieme?

Čo vieme je to, že 600 km (WLTP) dojazd a pohon oboch náprav ponúkne top verzia. Bude teda dostupný minimálne ešte jeden „nižší“ variant, ktorý by mal byť v ponuke s pohonom zadnej nápravy, ako aj oboch náprav. Ford tiež zverejnil údaj o podpore rýchlonabíjania.

Jeho elektrickú novinku bude možné nabíjať maximálnym výkonom 150 kW. Nabitie z 10 % na 80 % má pritom potrvať 45 min. Pre uľahčenie nabíjania spustí Ford v USA službu FordPass, ktorá umožní prístup k sieti viac ako 12 000 nabíjacích staníc.

Majitelia nového elektromobilu „Ford Mach E“ budú mať počas prvých 2 rokov nabíjanie v rámci tejto siete zdarma. Európski zákazníci zas budú mať k dispozícii prístup do siete ultra-nabíjačiek Ionity, ktorú založili automobilové koncerny VW, BMW, Daimler a Ford.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ford postaví na platforme od VW zrejme aj druhý elektromobil
Aké elektromobily môžeme očakávať v najbližšej dobe od Fordu?
Ford investoval do „druhej Tesly“. Tá mu pomôže s vývojom elektromobilu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár