Propagačná kampaň Fordu poodhaľuje elektrické „Mustang-SUV“

1

Ford odštartoval mediálnu kampaň, ktorá má zbúrať mýty súvisiace s elektromobilmi. Vďaka nej pritom máme možnosť vidieť prvé oficiálne zábery pripravovaného elektrického SUV s dojazdom 600 km a génmi modelu Mustang, ktorý príde na trh budúci rok.

Greencarreports uvádza, že z prieskumu automobilky Ford vyplýva, že veľa ľudí má zaužívané mylné predstavy o elektromobilite. Mnoho z nich si napríklad myslí, že elektromobily nemôžu jazdiť na snehu, že ich nie je možné nabíjať za dažďa alebo že majú mizernú dynamiku.

Aj z tohto dôvodu spúšťa Ford kampaň, s cieľom vyvrátiť najčastejšie mýty o elektromobilite. Ide tak o ďalšiu cennú snahu zo strany automobilového výrobcu, v rámci ktorej sa propagujú elektrické vozidlá. Veľkú kampaň už pritom spustil koncern Volkswagen a snažia sa aj ďalšie automobilky.

Prvé oficiálne zábery chystaného elektromobilu

V rámci záberov z kampane môžeme vidieť aj pomerne dlhú dobu avizovaný elektromobil, ktorý by mohol niesť meno Ford Mach E a ktorým chce tradičná americká automobilka konkurovať Tesle Model Y. Ide síce o veľmi dobré maskované prototypy, avšak konečne aspoň vieme, že môžeme očakávať skôr vozidlo typu SUV ako crossover, ktorý sa často spomínal.

Jedno z propagačných videí tiež prináša čiastočný pohľad do interiéru vozidla, pričom sa zdá, že displej jeho infotainmentu by mohol byť riešený veľmi podobne ako v Tesle Model 3, resp. Model Y. Tzn. veľký displej pripomínajúci monitor, ktorý vychádza z centrálnej časti palubnej dosky.

Z daných propagačných materiálov sa tiež zdá, že Ford Mach E by mohol mať naozaj dobré jazdné vlastnosti, a to dokonca aj na okruhu. Takže reči o spoločných génoch so športovou ikonou Mustang by nemuseli byť len prázdnym marketingom. Spoločné dizajnové prvky sa však kvôli maskovaniu identifikujú už podstatne ťažšie.

Prvé tri videá

V rámci prvých troch zverejnených videí, ktoré sa venujú mýtom v oblasti elektromobility, si Ford kladie rečnícke otázky:

  • „Kto tvrdí, že elektromobily nie sú zábavné z hľadiska jazdy?“

  • „Kto tvrdí, že elektromobily nemôžu jazdiť po snehu?“

  • „Kto tvrdí, že elektromobily nemajú ťažnú silu?“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ford ponúkne Európanom elektromobil, ktorý vzíde zo spolupráce s VW
Ford sa učí od startupu, ako stavať elektromobily
Elektromobily sa konečne začínajú objavovať v TV reklamách | VIDEÁ

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár