Ford zverejnil novinky o svojom elektrickom „Mustang-SUV“ s dojazdom 600 km

6

Automobilka Ford odštartuje svoju éru elektromobility zbrusu novým ambicióznym elektromobilom s predpokladaným menom Ford Mach E, ktorý má byť inšpirovaný ikonickým športovým modelom Mustang. Ten zatiaľ zaujal najmä avizovaným dojazdom 600 km (WLTP), avšak Ford konečne prezradil aj ďalšie špecifikácie.

Ford aktuálne hovorí, že ich elektrické SUV/crossover príde na trh ku koncu budúceho roka. Podľa Insideevs sa pritom okrem top verzie s dojazdom 600 km (WLTP) a pohonom oboch náprav dočkáme minimálne jednej „nižšej“ verzie. Tá ponúkne kapacitne menšiu batériu, a teda aj dojazd či pohon zadnej alebo oboch náprav.

Nabíjanie

Ford tiež prezradil, že ich elektrická novinka bude podporovať nabíjanie maximálnym výkonom 150 kW. Nabitie batérie z 10 % na 80 % má pritom potrvať 45 min. Pre uľahčenie nabíjania spustí Ford v USA službu FordPass, ktorá umožní prístup k sieti viac ako 12 000 nabíjacích staníc.

Majitelia nového elektromobiluFord Mach E“ budú mať počas prvých 2 rokov nabíjanie v rámci tejto siete zdarma. Európski zákazníci zas budú mať k dispozícii prístup do siete ultra-nabíjačiek Ionity, ktorú založili automobilové koncerny VW, BMW, Daimler a Ford.

Chce konkurovať Tesle Model Y

Ford sa v prípade svojho chystaného elektrického SUV strednej triedy netají tým, že chce konkurovať Tesle Model Y. Veď pár minút po zahájení akcie, v rámci ktorej bol predstavený Model Y, uverejnil tweet s krátkym textom „Hold your horses“ (podrž si svoje kone) a logom modelu Mustang.

Ford pritom už dávnejšie oznámil, že ich elektrické SUV bude výkonnostne ladené, pričom bude obsahovať prvky športiaka Mustang. A prezident spoločnosti Ford America, Joe Hinrichs, v rozhovore pre CNBC naznačil, že spomínaný tweet bol smerovaný voči Tesle a načasovanie jeho uverejnenia bolo úmyselné.

A dodal: „Naša spoločnosť sa rýchlo približuje k produkcii modelu, ktorý sme predtým popisovali ako plne elektrické SUV inšpirované Mustangom. Do showroomov sa dostane v budúcom roku, približne v rovnakom čase, kedy Tesla začne dodávať prvé Modely Y.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ford postaví na platforme od VW zrejme aj druhý elektromobil
Aké elektromobily môžeme očakávať v najbližšej dobe od Fordu?
Po BMW či Hyundai investoval do solid-state batérií Solid Power aj Ford

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Gramatický edit prosím: „.. k sieti viac 12 000 nabíjacích staníc.“ = vyhodiť „viac“ alebo pridať „viac ako“.
    A ďalší pri: „Majitelia….. budú mať počas prvých 2 rokoch nabíjanie“ = „2 rokov“

  2. A teraz k obsahu 😉
    Ford by si mal snažiť očistiť svedomie predsa len viac ako VW za dieselgate. Veď je to Ford, ktorý nás zaviedol do tejto slepej uličky spalovakov.. Takže od nich stále čakám viac, napríklad niečo na štýl model 3, s ešte lepšou účinnosťou, ale za 10000tis. A nech sa netvaria, že je to nemožné pri ich všetkých omyloch. Navyše tento stupidny americký trend obrích áut unavuje celý svet aj napriek tomu, že mnohí by budú oponovať. Človek jednoducho nepotrebuje na presúvanie sa, presúvať zo sebou 3 tony hmoty po každé ako chce ísť niekam na kávu. Je to barbarstvo voči prírode aj ostatným 70% ľudí, ktorí nemajú ani začo na kávu ísť.
    Ale k veci.. S poslednej vety tu krásne vidieť, nebyť Tesly, tak Ford a mnohí iní by ani neplánovali niečo konkurencieschopné poslať do svojich „showrooms“. Shame on you Ford!

Pridajte komentár