Nové elektromobily Ford majú byť cenovo dostupné vďaka platforme od VW

4

Ford chce modelom Mustang Mach-E demonštrovať silné stránky elektrifikácie. Po ňom však prídu elektromobily, ktoré budú zamerané na cenovú dostupnosť. Nižšie ceny pritom umožní zdieľanie platformy MEB od koncernu VW.

Šéf Ford UK, Andy Barratt a výkonný riaditeľ pre obchodné transformácie Ford UK, Graham Hoar, prezentovali portálu Business Car elektrifikačnú stratégiu automobilky Ford.

„Chceme pripraviť najlepšiu pôdu pre elektrifikáciu a chceme demonštrovať veľkolepé silné stránky elektrifikácie a urobiť ju ašpirujúcou, takže produkty, ktoré sa dostanú pod Ford Mustang Mach-E už budú dôveryhodné a naši zákazníci pochopia, čo im Ford ponúka,“ povedal Hoare.

A dodal, že Ford Mustang Mach-E je ambiciózny produkt bez kompromisov a s veľkolepou jazdnou dynamikou, ktorý prináša všetko, čo na autách milujeme.

Dôležité partnerstvo s VW

Potom Hoare poukázal na partnerstvo s koncernom Volkswagen, ktoré prinesie americkej automobilke možnosť stavať svoje menšie elektromobily na platforme VW MEB. Tá bola vyvinutá špeciálne pre elektrické vozidlá segmentu C a D, pričom vo vývoji je menšia verzia pre segmenty A a B.

To má priniesť veľkú výhodu v podobe efektívneho škálovania, ktoré je obzvlášť dôležité v prípade menšieho trhu, do ktorého sa elektromobily momentálne radia. „V rámci trhu nám to umožní uviesť tieto produkty na dostupnej úrovni, pričom tie ponúknu všetky funkcie a výbavu, ktoré by ste očakávali,“ dodal Hoare.

Už dávnejšie sa pritom objavili informácie, že prvý elektromobil, ktorý vznikne zo spolupráce automobiliek Ford a Volkswagen, príde na trh v roku 2023. Ford pritom potvrdil, že sa vyrobí 600 000 ks v priebehu 6 rokov. Neskôr americká automobilka naznačila, že na platforme VW MEB postaví aj 2. elektrický model.

Následne sa objavili správy, že by malo ísť o menšiu verziu modelu Ford Mustang Mach-e, takže by sme sa mohli dočkať športovejšie ladeného crossoveru nižšej strednej triedy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobily zvyšujú šancu na rande, uvádza Ford na základe prieskumu
Ex-šéf Fordu hovorí, že Tesla je „ikonickou“ značkou s veľkou výhodou
Dojazd elektromobilov je možné zlepšiť farebným osvetlením kabíny, uvádza Ford

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Hm, ale ušiel im vlak, a nedostanú ani lístok do divadla, nieto ešte na pódium.. Ford si to proste presral svojim T-čkom grandiozne 😉 keď spustil túto ropnú etapu.. ;(
    Ja by som navrhoval aj novinárom ignorovať tieto silacke reči a dokumentovať len skutky, ktoré sa už udiali.. Lebo tieto sebachvaly Fordu aj iných tzv. Tesla Killers nás už unavujú aspoň 10rokov.

  2. Keby Elon nezačal s projektom Tesla, tak by doteraz všetky automobilky vyvíjali spaľovací motor, ktorý tu už máme sto rokov. Elon nekecá , ale koná.

Pridajte komentár