Ford elektrifikuje Európu! Ponúkne aj SUV s dojazdom 600 km

0

Ford predstavil svoju elektrifikačnú stratégiu pre Európu. Tá prináša množstvo Mild, Full a Plug-in hybridných modelov, ako aj plne elektrické modely. Vrcholom bude elektrické SUV s dojazdom 600 km (WLTP) s prvkami športiaku Mustang.

Elektrifikované automobily Ford majú niesť kľúčové hodnoty značky, ktorými sú dôveryhodnosť, cenová dostupnosť a atraktívny jazdný prejav. Všetky novo uvedené modely budú dostupné aj v elektrifikovaných verziách, a to od Fiesty až po Transit.

Ford nezabúda ani na nabíjaciu infraštruktúru, preto spolu s koncernmi BMW, Daimler a Volkswagen založil spoločný podnik Ionity, ktorý v Európe vybuduje do konca budúceho roku 400 nabíjacích staníc s výkonom až 350 kW, ktoré budú obsahovať okolo 2 400 nabíjacích bodov. Taktiež nadviaže spoluprácu so spoločnosťou NewMotion, v ktorej sieti je 100 000 nabíjacích bodov v rámci 28 krajín. To by malo zabezpečiť jednoduché a komfortné nabíjanie naprieč celou Európou.

Nový Ford Kuga v 3 e-verziách

Americká automobilka aktuálne predstavila novú generáciu kompaktného SUV Ford Kuga. Model bude dostupný s mild-hybridným, full-hybridným aj plug-in hybridným pohonom. Plug-in hybrid ponúka výkon 165 kW a elektrický dojazd 50 km (WLTP), a to vďaka 14,4 kWh batérii. Spotreba vozidla by mala dosahovať hodnotu 1,2 l/100 km a emisie CO2 29 g/km.

Ďalšie hybridy

Veľké SUV Ford Explorer taktiež dostane plug-in hybridný pohon. Avšak z iného súdka, keďže obsahuje 6-valcový motor, ktorý spoločne s elektromotorom vyprodukuje výkon 331 kW a krútiaci moment 840 Nm. Na elektrinu má pritom zvládnuť vyše 40 km (WLTP).

V 8-miestnom vane Ford Tourneo zabezpečí plug-in hybridná technika, vrátane 13,6 kWh batérie, elektrický dojazd 50 km (WLTP). Nová Fiesta a nový Focus disponujú mild-hybridnou pohonnou jednotkou, vďaka ktorej majú lepšiu jazdnú dynamiku a zároveň nižšiu spotrebu.

Elektromobily od budúceho roku

Hlavnou hviezdou elektrifikovaného portfólia Fordu bude zbrusu nový plne elektrický model, ktorého meno nám zatiaľ výrobca neprezradil (prvotný názov Ford Mach 1). Spoznali sme však jeden z najpodstatnejších údajov, a to dojazd. Elektromobil typu SUV, ktorý bude niesť prvky športiaku Mustang, ponúkne dojazd 600 km (WLTP), čo je vynikajúca hodnota.

Ford taktiež sľubuje rýchle nabíjanie. Budeme dúfať, že vozidlo dokáže naplno využiť potenciál „vlastných“ nabíjačiek Ionity, ktoré ponúkajú výkon až 350 kW. Model dorazí na trh budúci rok. O rok neskôr sa dočkáme aj plne elektrickej verzie dodávky Ford Transit.

Zdroj: Ford, titulná fotografia: The Verge

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ford hovorí, že ich elektrické SUV pôjde proti Tesle Model Y
VW a Ford vytvorili alianciu a podpísali memorandum o elektromobiloch
Ford ukázal budúceho konkurenta Tesly Semi. Elektrický ťahač vyzerá skvostne

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár