Ford hovorí, že ich elektrické SUV pôjde proti Tesle Model Y

0

Ford sa začína pomaly prebúdzať v oblasti elektromobility. Snaží sa pritom využiť aj meno spoločnosti Tesla. Svoje pripravované elektrické SUV s prvkami modelu Mustang zjavne cieli proti nedávno predstavenej Tesle Model Y.

Jedna z najstarších a najtradičnejších automobiliek, Ford, zažila v 1. polovici roka 2017 zrejme šok, keď ju v rámci trhovej hodnoty prekonala spoločnosť Tesla, ktorú do istej miery môžeme ešte stále považovať za elektromobilový startup. A zrejme aj to z časti prispelo k výmene šéfa tejto tradičnej americkej automobilky.

E-mobility plány

Netrvalo dlho a Ford zverejnil svoje nové plány, ktoré sa jasne zamerali na oblasť elektromobility. Tie hovorili o investícii 11 miliárd dolárov do roku 2022, čo má v konečnom dôsledku priniesť na trh 16 elektromobilov a 24 hybridov.

Prvým z nových elektromobilov má byť pritom elektrické SUV, ktoré sa malo pôvodne volať Ford Mach 1. Avšak toto historické meno, ktoré sa vzťahovalo k športovým modelom značky, vyvolalo takú nevôľu u fanúšikov, že Ford od neho upustil. A o jeho náhrade doteraz neinformoval.

Zámerné načasovanie

Automobilka Ford nám tento model opäť pripomenula v čase, kedy došlo k predstaveniu kompaktného SUV Tesla Model Y. Pár minút po jeho zahájení totiž uverejnila tweet s krátkym textom „Hold your horses“ (podrž si svoje kone) a logom modelu Mustang.

A to nebola náhoda ani v kontexte modelu Mustang, keďže Ford oznámil, že ich elektrické SUV bude výkonnostne ladené, pričom bude obsahovať prvky športiaka Mustang a ani v kontexte predstavenia Tesly Model Y. Prezident spoločnosti Ford America, Joe Hinrichs, totiž v rozhovore so CNBC (via Insideevs) naznačil, že spomínaný tweet bol smerovaný voči Tesle a načasovanie jeho uverejnenia bolo úmyselné.

A dodal: „Naša spoločnosť sa rýchlo približuje k produkcii modelu, ktorý sme predtým popisovali ako plne elektrické SUV inšpirované Mustangom. Do showroomov sa dostane v budúcom roku, približne v rovnakom čase, kedy Tesla začne dodávať prvé Modely Y.“

Budeme dúfať, že Ford po vzore Tesly predstaví prototyp svojho elektromobilu podstatne skôr, ako pôjde do výroby sériová verzia. Minimálne by sme uvítali viac ukážok (zatiaľ bola zverejnená jediná, viď titulka) a aspoň základné špecifikácie. Aktuálne vieme len to, že dojazd vozidla má dosahovať okolo 500 km.

Zdroj titulného obrázka (oficiálny teaser): Ford

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW a Ford vytvorili alianciu a podpísali memorandum o elektromobiloch
Ford ukázal budúceho konkurenta Tesly Semi. Elektrický ťahač vyzerá skvostne
Klasické Mustangy dostanú elektropohon. Budú extra rýchle a drahé

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár