Elektrické SUV od Fordu bude niesť prvky športového modelu Mustang

0

Už dlhšiu dobu počúvame o prvom elektrickom SUV či crossoveri od automobilky Ford. No a konečne máme k dispozícii prvý obrázok, ktorý naznačuje jeho dizajn. Z neho jasne vyplýva, že minimálne exteriér elektromobilu bude inšpirovaný ikonickým športovým modelom Mustang.

Špeciálny tím „Edison“

Potom ako Ford vymenil svojho generálneho riaditeľa, revidoval svoje plány a pustil sa naplno do elektromobility. Nový šéf Jim Hackett zriadil špeciálny tím „Edison“, ktorý sa špecializuje na elektrické vozidlá. Jeho vedením bol poverený Darren Palmer, ktorý predtým pracoval na vývoji modelov Mustang. A to sa prejaví aj na prvom elektrickom SUV od Fordu.

Jasná inšpirácia modelom Mustang

Spočiatku sme prvú úputavku, ktorou sa nám snažil Ford naznačiť, že novinka vznikne kombináciou SUV modelu Explorer a Mustangu brali tak, že sa bude jednať o športovo ladené SUV či crossover. Z prvého obrázku je však jasné, že nový elektromobil preberie z Mustangu aj dizajnové prvky.

Svedčí o tom „autonómna časť“ zadku vozidla, ktorá združuje svetlá. Tie sú pritom po architektonickej stránke takmer identické so svetlami modelu Mustang – 3 takmer vertikálne orientované pásy svetelných blokov. To naznačuje, že na nedávno zverejnených špionážnych fotografiách sa zrejme nenachádzal tento model, ako si niektorí mysleli, nakoľko zadné svetlá zachyteného vozidla sú úplne odlišné.

Vývoj prebieha od začiatku roka nanovo

V tomto kontexte dizajnovej stránky musíme povedať, že sa teraz tešíme na elektrický SUV/crossover oveľa viac ako predtým. Veríme, že už čoskoro sa dočkáme ďalších obrázkov či fotografií pripravovaného elektromobilu. Aj keď by sme mali byť asi trpezliví, nakoľko nový šéf Fordu prikázal novovytvorenému tímu Edison, aby tento model začal robiť začiatkom tohto roka úplne nanovo.

Čo o ňom zatiaľ vieme?

Ako sme už spomínali, elektrické SUV či crossover značky Ford bude niesť gény športového modelu Mustang. Taktiež sme sa nedávno dozvedeli, že nedostane avizované meno Mach 1. A to pre nevôľu fanúšikov značky. Tým sa totiž nepáčilo, že elektrická novinka si má prepožičať meno od špeciálnych výkonnostne ladených modelov Mustang z roku 1969 a 2003.

Čo sa týka parametrov, vieme len to, že Ford sa snaží o dojazd 300 míľ (480 km) na jedno nabitie. A to pravdepodobne podľa normy EPA, ktorej merania a výpočty sú veľmi blízko dojazdu v reálnej prevádzke. Budeme tak netrpezlivo čakať nielen na nové fotografie, ale aj informácie o parametroch. Vozidlo má prísť na trh v roku 2020.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
FORD: “Do roku 2022 uvedieme na trh 16 elektromobilov a 24 hybridov”
BMW poodhalilo elektromobil novej generácie. Predstaví ho o pár dní
Elektromobil Volvo 360c má konkurovať letom na krátku vzdialenosť

Zdroje: Darren Palmer cez Medium (vrátane titulného obrázka), Ford

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár