Ford predstavil multifunkčný elektromobil pre rodiny či hobby nadšencov

0

Automobilka Ford chystá pre Európu portfólio elektromobilov, ktoré má do roku 2024 obsahovať 10 modelov. A jedným z nich bude aktuálne predstavené multifunkčné vozidlo/MPV Ford E-Tourneo Courier, ktoré je podľa výrobcu inšpirované vozidlami typu SUV. Na svoje si pritom prídu napr. rodiny či aktívni ľudia s rôznymi záľubami.

Ford má pre svoju novinku E-Tourneo Courier viacero popisov či prívlastkov, čo naznačuje jej všestrannosť. Tak napr. uvádza, že: „Dizajn modelu maximalizuje priestor a praktickosť v kompaktnom, mestskom, päťmiestnom multifunkčnom vozidle s výrazným vzhľadom inšpirovaným SUV, ktoré ponúka dostatok priestoru pre cestujúcich a ich veci v kompaktnom balení vhodnom do mesta.“

A šéfdizajnér spoločnosti Ford Europe Amko Leenarts dodáva: „Vozidlo E-Tourneo Courier sme navrhli tak, aby zákazníci mohli žiť svoj život naplno – či už vonku s rodinou a priateľmi alebo pri návrate domov so sklopenými zadnými sedadlami a bicyklami uloženými vzadu.“

Batožinový priestor elektrického MPV „inšpirovaného SUV“ má byť o 44 % väčší ako v prípade predchádzajúcej generácie modelu Tourneo Courier. Viac priestoru si pritom majú užiť aj pasažieri, a to v oblasti hlavy a ramien. Novinka disponuje aj predným „kufrom“ s objemom 44 l.

V interiéri modelu E-Tourneo Courier nájdeme napr. infotainment SYNC 4 ovládaný prostredníctvom 12-palcovej dotykovej obrazovky, systém pre integráciu Android Auto a Apple CarPlay, podložku na nabíjanie smartfónov či viacero odkladacích priestorov. A poteší aj podpora bezdrôtových aktualizácií, ktoré podľa Fordu „môžu časom zlepšiť funkčnosť bez toho, aby ste museli navštíviť servis“.

ford e-tourneo courier interier

Zdroj: Ford

Známe špecifikácie

Čo sa týka technických špecifikácií elektromobilu Ford E-Tourneo Courier, výrobca zverejnil, že ich novinka ponúkne výkon 100 kW, podporu nabíjania max. výkonom 100 kW, nabitie z 10 na 80 % do 35 min, zisk dojazdu 85 km počas 10 min nabíjania a 11-kW palubnú nabíjačku, vďaka ktorej sa vozidlo dokáže nabiť z 10 na 100 % za 5,7 hodiny. Viaceré dôležité špecifikácie, ako napríklad dojazd, Ford zatiaľ neprezradil.

Model E-Tourneo Courier sa začne vyrábať v Rumunsku od druhej polovice roku 2024 a k dispozícii má byť od konca budúceho roka. Dostupná bude aj verzia so spaľovacím motorom, takže nejde o dedikovaný elektromobil. Jeho cena zatiaľ nie je známa.

Zdroj: Ford

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ford rozšíri svoju európsku ponuku elektromobilov o 2 menšie crossovery, pickup či ďalší van
Tesla sa inšpiruje Henrym Fordom, hovorí šéf Fordu a varuje Muska pred historickým vývojom
Ford priznáva chyby v oblasti elektromobilov a chystá „radikálne zjednodušenie“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár