Fisker Ocean dostal prvé európske cenovky. Akých verzií sa dočkajú Európania?

1

Prvý elektromobil od známeho kontroverzného dizajnéra Henrika Fiskera, Fisker Ocean, ktorý má byť konkurentom Tesly Model Y, dnes zažil svoju európsku premiéru. Dozvedeli sme sa pritom, kedy a v akých verziách príde na európsky trh. A spoznali sme aj prvé európske cenovky.

Fisker Ocean bol predstavený koncom minulého roka vo verzii pre americký trh. Aktuálne zažil svoju premiéru model určený pre Európu. Ide o SUV strednej triedy s rozmermi 4 775 x 1 995 x 1 631 x 2 921 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor).

Vo svojej dnešnej tlačovej správe Fisker uvádza, že základná európska verzia Ocean Sport ponúkne odhadovaný dojazd 440 km WLTP. V prípade top verzie Extreme to má byť až 630 km (WLTP). Na ďalšie technické špecifikácie bol však Fisker v rámci „tlačovky“ nepochopiteľne skúpy. A tak sme si museli pomôcť údajmi z webovej stránky spoločnosti, ktoré by sa mali vzťahovať na európsky model.

Podľa dodatočných informácií by sa aj Európania mali dočkať 3 variantov. Spomínaný základný ponúkne výkon 205 kW a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,4 s. „Stredná“ možnosť Fisker Ocean Ultra má ponúknuť odhadovaný dojazd 610 km (WLTP), pohon oboch náprav, výkon 400 kW či zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 s. Top verzia Ocean Extreme bude disponovať pohonom oboch náprav, výkonom 410 kW a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,9 s.

Záruka a cena

Európski zákazníci dostanú záruku 6 rokov alebo 100 000 km na vozidlo a 10 rokov alebo 160 000 km na batériu a pohonné ústrojenstvo. Servisné strediská majú byť zabezpečené naprieč regiónom. A chystá sa aj služba mobilného servisu.

Fisker už skôr informoval, že elektromobil Ocean bude vyrábať spoločnosť Magna-Steyr v Rakúsku. Spustenie produkcie sa očakáva v novembri tohto roku a dodávky na prvé európske trhy krátko na to. No a v prípade prvých trhov sme spoznali aj ceny modelu Fisker Ocean.

Napríklad v susednom Rakúsku bude toto elektrické SUV začínať na cene 41 900 €, resp. 57 500 €, resp. 69 950 € (vrátane DPH a bez započítania nákladov na dopravu), v závislosti od verzie. A podobné či rovnaké ceny platia aj pre nemecký a francúzsky trh.

Zdroj: Fisker

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ambiciózny Fisker chystá až 4 elektromobily. Čo príde po SUV Ocean?
„Druhá Tesla“, Rivian, chystá pre Európu menšie elektromobily a zrejme aj továreň
Lucid Air s dojazdom 830 km príde do Európy tento rok, potvrdil výrobca

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. U Tesly toho vieme veľa o výrobnom a servisnom potenciále. U Fisker Ocean málo, skoro nič … Veľmi by som uvažoval, či si také auto kúpiť, aj keď by sa mi páčilo!

Pridajte komentár