Fisker bližšie predstavil elektromobil Alaska a potvrdil odhadovanú cenu

1

„Elektromobilka“ Fisker začiatkom mesiaca odhalila tri koncepčné elektromobily, ktoré predznamenávajú jej nové  modely. A aktuálne nám priblížila druhý z týchto elektromobilov. A to „inovatívny, nekonvenčný a multifunkčný“ elektrický pickup Fisker Alaska s viacerými pokusmi o „naj“.

Podľa zakladateľa a šéfa spoločnosti Fisker, Henrika Fiskera, model Alaska narúša konvencie. A to tým, že údajne nezapadá do žiadneho súčasného segmentu. Kombinovať má totiž vlastnosti pickupu strednej veľkosti s možnosťami pickupu plnej veľkosti. A to vďaka inováciám v rámci hlavnej úložnej plochy.

Fisker Alaska okrem vlastností, ktoré majú očakávajú nároční zákazníci od vozidiel typu pickup, má tiež ponúknuť športovú ovládateľnosť a jazdnú dynamiku v kombinácii s komfortom luxusného SUV. Výrobca takisto očakáva, že ich novinka bude najudržateľnejším pickupom na svete (sme zvedaví, ako to chce dokladovať), ako aj najľahším elektrickým pickupom na svete.

Známe špecifikácie

Čo sa týka odhalených technických špecifikácií, Fisker Alaska ponúkne batérie s kapacitou 75 alebo 113 kWh, ktoré by mali zabezpečiť dojazd okolo 370 km, resp. 547 km (zrejme podľa cyklu EPA) a zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) v rozmedzí 3,9 až 7,2 s.

Najväčším praktickým lákadlom tohto elektrického pickupu má byť inovatívny zadný úložný priestor „Houdini“. Jeho špecifikom je to, že sa dá predĺžiť z 1,37 m na 2,29 m či 2,8 m. Na základe toho, čo Fisker píše sa zdá, že priečku rozdeľujúcu interiér a zadný úložný priestor bude možné sklopiť a oba priestory prepojiť. Zadnú úložnú plochu bude pritom možné predĺžiť sklopením zadných sedadiel.

Fisker odhaduje, že elektromobil Alaska sa dostane do výroby v 1. štvrťroku 2025. Čo sa týka ceny, spoločnosť potvrdila svoj skorší odhad, a to od 45 400 $ (cca 41 700 €) zrejme bez DPH.

Zdroj: Fisker

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Fisker Ronin s dojazdom takmer 1 000 km sa postaví aj Tesle Roadster 2. Pôjde však o drahšiu „limitku“
Tesla Cybertruck mohla vyzerať úplne inak, ukazujú skoršie návrhy. Čo rozhodlo o terajšej podobe?
Elektrický kompakt Fisker Pear má stáť od 30 000 $. Vyššia verzia ponúkne dojazd okolo 500 km
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Keď čítam články o Fiskeri, nemôžem nepomyslieť na to, aké prostriedky môže mať Fisker na vývoj a výrobu, a aké má pritom ambície presadiť sa na trhu, a ako sú na tom veľké európske automobilky, ktoré „lapajú“ po dychu a hľadajú záchranu v Číne ….

Pridajte komentár