Menší elektrický Fiat sa volá Pandina a má stáť od 20 000 €

0

Fiat už dlhšie avizuje menšie cenovo dostupnejšie elektromobily. A aktuálne sa objavili nové informácie ohľadom ďalšieho z nich – Fiat Pandina.

Electrive informuje, že podľa správ zo Srbska šéf koncernu Stellantis poskytol informácie ohľadom chystaného subkompaktného elektromobilu značky Fiat, ktorý sa bude pre európsky trh vyrábať v tejto balkánskej krajine.

Dozvedáme sa pritom, že pôjde o crossover s dĺžkou okolo 4 metrov, ktorý sa bude volať Fiat Pandina. Teda nie Fiat Panda „EV“ ako sa predpokladalo. Fiat Panda má pritom pokračovať ako samostatný menší model.

Fiat Pandina bude dostupný aj v hybridnej verzii, z čoho vyplýva, že nepôjde o dedikovaný elektromobil. Je pritom viac ako pravdepodobné, že jeho základom je rovnako ako v prípade Citroenu e-C3 platforma Smart Car.

Fiat Pandina má mať s modelom e-C3 okrem platformy „spoločné“ aj základné cenovky. Základná verzia s dojazdom 200 km (WLTP) má totiž stáť od 20 000 € a verzia s dojazdom 320 km (WLTP) má začínať na cene 23 000 €, čo sú takmer totožné ceny.

Čo ďalšie očakávať?

Je tiež pravdepodobné, že modely Pandina a e-C3 budú mať minimálne podobnú, ak nie rovnakú techniku. To by znamenalo, že Fiat Pandina vo verzii s vyšším dojazdom ponúkne výkon 83 kW, LFP batériu s kapacitou 44 kWh, max. nabíjací výkon 100 kW, nabitie z 20 na 80 % za 26 min a 7/11-kW palubnú nabíjačku.

Citroen e-C3 má pritom dojazd 320 km (WLTP), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za cca 11 s a maximálnu rýchlosť 135 km/h. Špecifikácie základnej verzie s výnimkou dojazdu (200 km WLTP) zatiaľ nie sú známe.

Fiat Pandina, ktorého dizajn má byť inšpirovaný konceptom Fiat Centoventi (viď obrázky v článku), sa bude vyrábať v 3 rôznych závodoch. A to v Srbsku, Brazílii a Maroku. Ďalšie informácie ohľadom elektromobilu Fiat Pandina spoznáme najneskôr 11. júla 2024, kedy bude oficiálne predstavený.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Fiat predstavil dva nové elektromobily – subkompaktné SUV 600e a maličké Topolino
Citroen predstavil elektromobil e-C3 s cenou 19 990 / 23 300 € „Made in Slovakia“
Prvý elektromobil Alfa Romeo, menšie SUV Milano, sa začína poodhaľovať
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár