Fiat Chrysler sa púšťa do nabíjacej infraštruktúry. Nezabúda pritom ani na SR

1

Koncern Fiat Chrysler oznámil uzatvorenie dohody s dvomi partnermi, ktorí mu pomôžu s riešeniami pre výrobu a distribúciu elektrických a plug-in hybridných modelov, ako aj s budovaním nabíjacej infraštruktúry, zákazníckymi službami súvisiacimi s nabíjaním vozidiel či vzdelávaním predajcov v oblasti elektromobility. Zákazníkom to má priniesť zníženie nákladov na vlastníctvo e-áut.

Dohody majú automobilke Fiat Chrysler zabezpečiť riešenia a služby, ktoré budú môcť využívať ako firemní, tak aj súkromní zákazníci. Táto iniciatíva zahŕňa výskum a testovanie nových technológií, s cieľom zníženia nákladov na vlastníctvo elektromobilov a plug-in hybridov.

Šéf taliansko-amerického koncernu Mike Manley hovorí, že partnerstvá sú súčasťou strategického plánu spoločnosti v oblasti elektromobility pre roky 2018 až 2022. Tento plán má pritom naplniť očakávania zákazníkov v oblasti elektrických vozidiel.

Fiat Chrysler (FCA) vyčlenil na elektrifikáciu 9 miliárd €. Investície majú priniesť celkovo 30 elektrifikovaných modelov značiek Alfa Romeo, MaseratiFiat, Jeep, Chrysler a RAM. Časť z nich sa pritom dotkne aj nabíjacej infraštruktúry a zabezpečenia zákazníckych služieb, ktoré sa týkajú nabíjania.

Služby dostupné aj na Slovensku

Čo sa týka spomínaných partnerstiev, tie FCA uzavrel s energetickými spoločnosťami Engie a Enel X. Prvá z menovaných sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností špecializuje aj na výrobu nabíjacích staníc (EVBox) či energetických úložísk.

Táto spoločnosť pritom bude partnerom FCA pre trhy v Rakúsku, Belgicku, Českej republike, Dánsku, Francúzsku, Nemecku, Grécku, Maďarsku, Holandsku, Poľsku, Švédsku, Švajčiarsku, Spojenom kráľovstve a na Slovensku.

Veľmi radi vidíme, že Fiat Chrysler menovite počíta aj so Slovenskom. Budeme teda veriť, že na služby FCA súvisiace s elektromobilitou nebudeme musieť čakať tak dlho, ako tomu bolo či je u iných automobiliek. Tie sa budú pritom týkať najmä nabíjania.

Domáce a firemné nabíjanie

FCA chce poskytovať firemným aj súkromným zákazníkom služby, ktoré zahŕňajú inštaláciu firemných či domácich nabíjačiek. Vrátane poradenstva, optimalizácie nabíjania a inteligentného manažmentu. Jedným z cieľov je pritom optimalizácia nákladov na nabíjanie a minimalizácia nákladov súvisiacich s vlastníctvom elektrického vozidla.

Verejné nabíjanie

Taliansko-americký koncern zákazníkom taktiež zabezpečí jednoduchý prístup k sieťam verejných nabíjacích staníc, a to prostredníctvom aplikácie, ako aj komfortné platby za využité služby. V nasledujúcich 2 rokoch pritom vyrastie v rámci talianskych závodov, kancelárskych budov a vývojových centier FCA 700 nabíjacích staníc pre zamestnancov.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): FCA

SÚVISIACE ČLÁNKY:
FIAT ukázal „demokratický“ elektromobil s dojazdom 100 až 500 km
Fiat Chrysler kúpi od Tesly „emisné kredity“ za 1 800 miliónov €
Fiat Chrysler spúšťa investície do e-mobility. Dočkáme sa aj Fiatu 500e 2

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Ajhľa aké to naberá obrátky. Ešte prednedávnom som dúfal, že sa konca spaľovákov dožijú naši vnuci, neskôr som začal dúfať, že naše deti a – žeby sa toho dožila už aj naša generácia?
    Nuž, ktožehovie.
    Snáď?

Pridajte komentár