Unikli fotografie nového Fiatu 500e + nové fotografie Tesly Model Y

1

Aktuálne sa objavili fotografie 2 zaujímavých elektromobilov, a to doteraz „nevideného“ mestského hatchbacku Fiat 500e druhej generácie a crossoveru strednej triedy Tesla Model Y.

Fiat učinil pred časom v prípade „poľskej fiatky“ odvážne rozhodnutie, keďže nová generácia bude dostupná len s čisto elektrickou pohonnou jednotkou. Súčasný model sa pritom teší slušnej priazni, keď od roku 2005 sa vyrobilo viac ako 2 milióny kusov.

Základom novej elektrickej „500-vky“ bude úplne nová platforma, ktorá bola navrhnutá pre elektrické vozidlá koncernu FCA. Vďaka nej má byť model radikálne odlišný. Má si však zachovať pôvodné rozmery. Je to stále „fiatka“, ale „z budúcnosti“.

Marketingový šéf koncernu FCA Olivier Francois naznačil, že cena novinky bude odrážať jej luxusnejší charakter. Avšak nemá byť taká vysoká, že by kvôli nej prišiel Fiat o zákazníkov. Dodal, že súčasná generácia s konvenčným typom pohonu sa bude vyrábať aj po príchode novinky.

Fiat 500e 2 má byť prepracovaný tak, aby oslovil viac zákazníkov. „Prémiovosť je cesta, ktorou sa chceme v prípade modelu 500 vydať. Ten bude absolútne vynovený. Bude akousi mestskou Teslou s krásnym dizajnom. Italianess, dolce vita v rámci elektrického vozidla. Je to presný opak Fiatu Centoventi,“ povedal Francois.

V prípade novinky nie sú zatiaľ známe žiadne technické detaily, avšak aktuálne sa môžeme potešiť „uniknutými“ fotografiami verzie „Cabrio“, ktoré zverejnil portál Ilsole24ore, upozorňuje Insideevs.

fiat 500e 2

Zdroj: Fiat via Ilsole24ore.com

Tesla Model Y sa chystá k zákazníkom

Ako sme už viackrát informovali, program Tesly Model Y napredoval rýchlejšie ako sa čakalo, čo vyústilo do podstatne skoršieho spustenia výroby a aj dodávok zákazníkom. Prvotná nízko-sériový výroba začala v januári, pričom prví americkí zákazníci sa dočkajú už 15. marca.

A ako ukazujú nasledujúce fotografie (zdroje: Wilson Iam a Mrleetesla), Tesla sa už usilovne pripravuje na spustenie dodávok. K dispozícii sú aj prvé detailné fotografie interiéru.
SÚVISIACE ČLÁNKY:
FIAT ukázal „demokratický“ elektromobil s dojazdom 100 až 500 km
Bude sa Tesla Model Y dovážať do Európy?
Fiat Chrysler zaradí do svojej flotily elektromobily Tesla, aby sa vyhol pokutám

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Takže – paparazzi sa činili.
    Fiat 500 – nádhera. Chce to ale zopár detailov. Technických detailov, samozrejme.
    Tesla Model Y – ešte lepšia nádhera.

Pridajte komentár