Nový elektrický Fiat 500 dostal lacnejšie verzie a dvere navyše

4

Fiat dnes predstavil 3 „bežné“ verzie modelu Fiat 500 novej generácie, ktorý je dostupný len s elektrickým pohonom, ako aj špeciálnu verziu 500 3+1 “la Prima”, ktorá ponúkne jedny dvere navyše. Základná verzia pritom disponuje kapacitne menšou batériou, a teda aj menším dojazdom a bude dostupná za podstatne nižšiu cenu.

Keď automobilka Fiat po prvýkrát predstavila novú generáciu modelu 500, ktorý označuje ako „nová 500“, zaskočila svet naozaj vysokou cenou (37 900 €). Išlo však o cenu úvodnej limitovanej verzie „la Prima“ s karosériou typu „Cabrio“. Neskôr Fiat predstavil aj „hatchback“ verziu „la Prima“.

No a teraz sme sa konečne dočkali aj bežných verzií a jednej „špeciality“, ktoré nesú označenie ACTION, PASSION, ICON a 3+1 „la Prima“. Verzia 3+1 je už 3. verziou úvodnej limitovanej edície „la Prima“. A tá je unikátna tým, že za dverami spolujazdca má ešte jedny krátke protichodne sa otvárajúce dvere.

Vďaka ním a absencii stredového stĺpika vozidlo po otvorení oboch dverí na pravej strane ponúka veľký nakladací a nástupný, resp. výstupný otvor. Zachovalo si pritom pôvodné rozmery a na hmotnosti pribralo „len“ 30 kg.

3 „bežné“ verzie

Taktiež sme sa dočkali predstavenia bežných verzií modelu „nový Fiat 500„, teda „ne-limitiek“. Základný variant nesie označenie Action a ponúka znížený výkon 70 kW, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,5 s a maximálnu rýchlosť 135 km/h.

Podstatnejšej redukcie sa dočkala batéria, ktorá ponúka kapacitu 23,8 kWh a zabezpečuje dojazd 180 km v kombinovanom cykle WLTP. V rámci mestského cyklu to má byť 240 km. Nabíjací systém podporuje DC nabíjanie maximálnym výkonom 50 kW (zisk 50 km dojazdu za 10 min nabíjania) a AC nabíjanie maximálnym výkonom 11 kW.

„Stredná“ verzia nového Fiatu 500 nesie označenie Passion a ponúka batériu s kapacitou 42 kWh, dojazd 320 km (WLTP) či rýchlonabíjanie max. výkonom 85 kW, vďaka čomu sa na 80 % nabije za 35 min. Elektromotor disponuje výkonom 87 kW a zabezpečuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9 s a maximálnu rýchlosť 150 km/h.

Top verzia Icon má rovnaké parametre ako verzia Passion. Navyše však ponúka najvyššiu dostupnú nielen technologickú výbavu a najkvalitnejšie materiály.

Ohľadom ceny nových verzií elektromobilu Fiat 500 novej generácie výrobca zatiaľ robí pomerne veľké tajnosti. Jednu cenovku sa nám však podarilo vypátrať. Cena základnej verzie bude v Taliansku začínať na sume 19 900 € po tamojších dotáciách, čo by malo znamenať „hrubú“ cenu 25 900 €. Na malý mestský, aj keď „prémiový“ elektromobil s dojazdom 180 km je to však stále veľmi veľa.

Zdroj: Fiat

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Fiat ponúkne aj „lacný“ mestský elektromobil – opak novej „500-vky“
Na platformách od Tesly by mohli vyrásť aj elektromobily koncernu Fiat Chrysler
Fiat Chrysler zaradí do svojej flotily elektromobily Tesla, aby sa vyhol pokutám

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár