Ferrari hovorilo o svojom prvom elektromobile. Ešte si naň počkáme

3

Elektrifikácia sa nevyhýba ani automobilkám, ktoré sa špecializujú na športové autá, dôkazom čoho je aj Ferrari. To už avizuje svoj prvý elektromobil, pričom predseda talianskej značky uviedol, kedy ho môžeme očakávať.

Nebohý bývalý šéf koncernu FCA aj značky Ferrari Sergio Marchionne v roku 2018 uviedol, že ak má byť postavený elektrický superšport, tak potom prvý bude od Ferrari. A dodal, že to, čo urobil Elon Musk, „môžu uskutočniť všetci z nás“.

Narážal tým zrejme aj na vtedajší rozruch okolo koncepčného hyper-elektromobilu Tesla Roadster 2. Odvtedy ubehli už viac ako 3 roky a na trhu nie je ani Roadster 2 od Tesly, ani superšportový elektromobil od Ferrari.

Automobilka Ferrari v roku 2019 najskôr predstavila plug-in hybridný model Ferrari SF90 Stradale. Ten okrem iného disponuje 3 elektromotormi s celkovým výkonom 162 kW a li-Ion batériou s kapacitou 7,9 kWh, ktorá dokáže zabezpečiť elektrický dojazd 25 km.

Nasledujúci rok uzrela svetlo sveta patentová prihláška, v ktorej sa uvádzalo aj nasledovné: „Elektricky poháňané cestné vozidlo obsahuje 4 poháňané kolesá a 4 reverzibilné elektrické zariadenia, pričom každé je mechanicky plne nezávislé od ostatných elektrických zariadení a má hriadeľ spojený priamo s príslušne poháňaným kolesom.“ 

To naznačovalo, že Ferrari už pracuje na svojom prvom čistokrvnom elektromobile. A že je to tak, potvrdil na tohtoročnom výročnom valnom zhromaždení automobilky Ferrari jej predseda John Elkann. Ten pritom sľúbil, že ich prvý elektromobil prinesie jedinečnosť a vášeň Ferrari novým generáciám, píše Autocar.

A dodal, že si môžeme byť istí, že to bude niečo, o čom snívame a že pôjde o medzník v histórii značky. Sklamaním však bolo oznámenie, že Ferrari svoj elektromobil predstaví až v roku 2025. Zdá sa teda, že Ferrari neponúkne svoj elektrický superšport skôr ako Tesla, aj napriek tomu, že Roadster 2 sa opäť oneskoril.

Každopádne, aj keď elektromobil od Ferrari bude len pre vyvolených, môže ísť o ďalšiu výbornú reklamu pre elektromobilitu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová doba! Ferrari potvrdilo hybridné SUV „Purosangue“
Najrýchlejšie akcelerujúce auto sveta, elektrický Aspark Owl, je už v predaji
Tesla Roadster 2 je z časti raketou, hovorí Musk. Tempo jej príchodu však nie je raketové

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár