Ferrari pripravuje elektromobil so 4 motormi, naznačuje patentová prihláška

2

Uniknutá patentová prihláška naznačuje, že budúci elektromobil značky Ferrari nebude žiadne „orezávatko“. Veď má ponúknuť až 4 nezávislé elektromotory.

Elektrifikácia sa nevyhýba ani ortodoxným športovým značkám, čo potvrdzuje aj Ferrari. Talianská automobilka predstavila minulý rok svoj prvý produkčný plug-in hybrid Ferrari SF90 Stradale, ktorý je najvýkonnejším vozidlom v histórii značky. Veď jeho benzínová „V-osmička“ vyprodukuje spoločne s 2 elektromotormi výkon 1 000 konských síl.

A nepôjde o ojedinelý elektrifikovaný model v portfóliu Ferrari. Veď Taliani „chcú“, aby do roku 2022 tvorili hybridy až 60 % z celkového predaja ich vozidiel, uvádza na základe informácií od Ferrari portál Autonews. Dočkáme sa ale aj elektromobilu. Prvé technické informácie ohľadom plne elektrického modelu pritom aktuálne odhaľuje  uniknutá patentová prihláška, na ktorú upozorňuje Cleantechnica.

Z nej sa dozvedáme, že budúci elektromobil značky Ferrari bude disponovať 4 elektromotormi. „Elektricky poháňané cestné vozidlo obsahuje 4 poháňané kolesá a 4 reverzibilné elektrické zariadenia, pričom každé je  mechanicky plne nezávislé od ostatných elektrických zariadení a má hriadeľ spojený priamo s príslušne poháňaným kolesom,“ píše sa v patentovej prihláške.

Ešte si však počkáme

Hoci pred dvoma rokmi bývalý šéf Ferrari Sergio Marchionne vyhlásil, že Ferrari bude prvou značkou, ktorá ponúkne prvé elektrické superauto, aktuálne tomu nič nenasvedčuje. Veď terajší generálny riaditeľ talianskej automobilky Louis Camilleri povedal, že svoj prvý elektromobil uvedú na trh zrejme až po roku 2025.

Dôvodom má byť podľa neho to, že technológia batérií vyžaduje ďalší rozvoj. „Stále existujú významné problémy, pokiaľ ide o autonómiu a rýchlosť nabíjania. Nakoniec ale s jedným (elektromobilom) prídeme. Ale až po roku 2025,“ dodal Camilleri.

Podľa jeho ďalších slov by sme mali očakávať model typu Grand Tourer (GT). Ferrari pritom zvažuje aj ďalšie alternatívne technológie, vrátane vodíka a biopalív.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Porsche testuje 4-motorové elektrické SUV. „Jazdí ako po koľajniciach“
V Ženeve boli predstavené elektromobily, ktoré sú rýchlejšie ako F1
Škoda avizuje športovú Octaviu RS. Bude to plug-in hybrid „iV“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Toto auto je fakt krásne. A drahé. Proste Ferrari.
    Podobne ako Lamborghini. Podobne ako Maserati. Podobne ako De Tomaso.
    A kto by chcel mať drahé a krásne auto? Iste – párkrát sa povoziť a nazdar.
    Je to dosť podobné, ako mať krásnu a náročnú (t.j. drahú) ženu.
    Pokiaľ človek nemá nadbytok peňazí, je to veľmi podobné ako s tým drahým a krásnym autom…

  2. Treba mat zenu podobnu tesle skusena pekna a vyzreta smoznostou sa zdokonalovania a nenarocna na prevadzku len aj ta Tesla je pomerne dost draha sdlhou navratnostou na verejnych nabijackach nenabijat nehovoriac ze stale su drachsie ,najlepsie doma aj domaca kavicka je lacnejsia najlepsia ranna do postele spravi zene kopec radosti.

Pridajte komentár