Elon Musk uviedol úžasný zostrih z vyslania Tesly Roadster na Mars od tvorcu seriálu Westworld

0

Od fascinujúceho testu najsilnejšej rakety sveta, Falcon Heavy, ktorého súčasťou bolo vypustenie elektromobilu Tesla Roadster na obežnú dráhu slnka, uplynul zhruba mesiac. Intenzívne zážitky z tejto veľkolepej show si teraz môžeme pripomenúť prostredníctvom nového zostrihu od režiséra, scenáristu a producenta Jonathana Nolana.

„Život nie je len o riešení problémov…“

Na filmovom a hudobnom SXSW uviedol Elon Musk úžasný zostrih z prvého letu rakety Falcon Heavy do vesmíru. Ešte pred jeho pustením mal Elon Musk krátky, ale o to intenzívnejší prejav, v ktorom povedal:

„Život nemôže byť len o riešení jedného smutného problému za druhým. Sú potrebné aj veci, ktoré vás inšpirujú a vďaka ktorým máte chuť sa každé ráno prebúdzať a byť súčasťou ľudstva. Preto sme to urobil a urobili sme to pre vás.“

tesla roadster vesmir

Elonova a Starmanova cesta na Mars

Vojim prejavom Elon narážal aj na v pozitívnom slova zmysle teatrálne vypustenie jedného z prvých vyrobených vozidiel značky Tesla. Konkrétne sa jedná o červenú Teslu Roadster priamo z Elonovej garáže. V ňom sedí figurína „Starmana“ oblečená v skafandri SpaceX. Vo vozidle sa taktiež nachádza špeciálny nezničiteľný disk so zálohou ľudských znalostí, pričom to smeruje po obežnej dráhe slnka k Marsu. A práve kolonizácia Marsu je hlavnou motiváciou doterajšej snahy Elona Muska.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kolonizácia Marsu začne už o 6 rokov, tvrdí Elon Musk
Tesla Roadster už letí vesmírom. Zahájila tým úvodnú fázu misie na Mars | LIVE
Elektromobily značky Tesla by mohli využívať “vesmírny” internet od SpaceX

Silné momenty a vzácny záber

V zostrihu celkovo úspešnej testovacej misie rakety Falcon Heavy si pripomenieme napríklad úžasné synchrónne pristátie dvoch prvostupňových rakiet LZ-1 a LZ-2. K tomuto momentu sa Elon Musk vyjadril, že to bol jeden z najsilnejších zážitkov v jeho živote. Taktiež máme možnosť vidieť záber z neúspešného pristátia strednej prvostupňovej rakety, ktorá minula morskú pristávaciu plochu o niekoľko desiatok metrov. Tento záber nebol k dispozícií pomerne dlho od skončenia tejto misie. Ale dosť už bolo rečí, vychutnajte si spomínaný zostrih za doprovodu nemenej zaujímavej piesne Davida Bowieho.

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: SpaceX

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár