Elon Musk a Mark Zuckerberg: Rozdielni ľudia, ktorých spája kľúčová črta

0

Elon Musk a Mark Zuckerberg, dvaja multimiliardári, ktorí vlastnia úspešné technologické spoločnosti. Sú to však aj rivali, ktorí si toho v poslednej dobe prostredníctvom médií moc nedarovali. Na mnoho vecí majú rozdielny názor, avšak jedna kľúčová vlastnosť ich spája.

Investor a priateľ Elona Muska, Jason Calacanis, hovorí, že keď vzniknú problémy, Elon vždy vie, ako ich vyriešiť. Veď spoločnosti Tesla a SpaceX, ktoré Musk riadi, sa neraz ocitli „v blízkosti smrti“. Podľa Calacanisa potrebujú úspešní podnikatelia jednu kriticky dôležitú vlastnosť, ktorou je odolnosť.

Vzájomné spory

Okrem Muska disponuje touto vlastnosťou vo významnej miere aj zakladateľ sociálnej siete Facebook  Mark Zuckerberg, hovorí Calacanis. Paradoxne však majú obaja úspešní podnikatelia pretrvávajúce spory. Tie sa pohybujú od nesúhlasných názorov na problematiku umelej inteligencie až po vzájomné „povýšenecké“ komentáre na svoje osoby.

Nenávisť ako „odmena“ za úspech

Calacanis hovorí na adresu Marka Zuckerberg nasledovné:

„Je nenávidený polovicou Ameriky a ľuďmi po celom svete kvôli svojmu laxnému prístupu k ochrane súkromia. A to napriek dosiahnutiu nespochybniteľného úspechu, pričom jeho odmenou je to, že ho nenávidia miliardy ľudí.“      

A pokračuje:

„A čo je odmenou Elona Muska za to, že robí elektromobily s dojazdom 500 km za 50 000 USD, resp. bude ponúkať ďalšie za 35 000 USD, ktoré môžu naštartovať zmeny brániace globálnemu otepľovaniu? No predsa ľudia, ktorí ho nenávidia a „hádžu po ňom kamene“, zatiaľ čo spáva 3 hodiny denne, aby zvýšil produkciu Tesly Model 3 z 3 000 na 5 000 ks týždenne.“

Recept na odolnosť?

A aký je teda recept na spomínanú odolnosť? Podľa Calacanisa je to schopnosť nevzdávať sa a prísť každé ráno do práce, aj keď je to ťažké, pričom je nutné so všetkými problémami bojovať a prekonať ich. No a tie sú čoraz komplexnejšie a náročnejšie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
7 rád Elona Muska, ako byť efektívnejší
Mohla by Muskova aerokozmická firma SpaceX kúpiť spoločnosť Tesla?
Elon Musk predá akcie spoločnosti Tesla, aby mohol kolonizovať Mars

„Myšlienka, že založíte firmu a odrazu budete zarábať miliardy a mať stovky miliónov zákazníkov a fanúšikov, je mylná,“ dodáva Jason Calacanis.

Zdroj: CNBC cez Evannex; zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár