Toto je vízia budúcnosti do roku 2060 podľa Elona Muska | INFOGRAFIKA

8

Vizionár Elon Musk podniká v oblasti elektrických áut, vesmírnych rakiet, solárnych panelov a jeho najnovšia spoločnosť má vyriešiť dopravné zápchy pomocou podzemných tunelov. Zdá sa, že mu naozaj ide o to, aby sme všetci mali krajšiu budúcnosť. A ako táto budúcnosť podľa Elona Muska vyzerá?

Umelá inteligencia sa môže stať hrozbou

Musk je známy svojimi výrokmi, ktorými varuje pred nebezpečenstvom vyspelej umelej inteligencie. Netreba si pod tým však hneď predstavovať scenár ako vystrihnutý z filmu Terminátor. Umelá inteligencia by sa s prístupom na internet mohla stať dokonalým hackerom. A najlepší ľudskí hackeri dnes dokážu spôsobiť napríklad aj výpadky elektriny. Pri súčasnom trende vývoja stále výkonnejších počítačov by v roku 2040 nemala byť činnosť, ktorú by počítač nezvládol lepšie ako človek.

50 % podiel elektromobilov už v roku 2027

Tesla sa podľa Muska v roku 2025 vyrovná trhovou hodnotou spoločnosti Apple. O dva roky neskôr má byť viac než polovica nových predaných áut poháňaných plne elektrickým pohonom. Navyše budú schopné autonómneho riadenia. Už teraz sme vraj prekonali všetky technické prekážky brániace samostatnej jazde vozidiel, a čaká sa jedine na zmenu legislatívy. Okolo roku 2037 už bude autonómne riadenie takou samozrejmosťou, že sa autá budú predávať bez volantu a pedálov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk spustil predaj príručného plameňometu. Za 24 hodín zarobil 2 milióny dolárov!
Elon Musk predlžuje kontrakt s Teslou o 10 rokov. Môže sa stať najbohatším mužom sveta
Kolonizácia Marsu začne už o 6 rokov, tvrdí Elon Musk

V roku 2025 ľudia prvýkrát vkročia na Mars

Vďaka úspešnému opakovanému použitiu prvého stupňa rakety Falcon 9 sa zdá byť 55 miliónov kilometrov vzdialený Mars o niečo bližšie. Rýchla znovupoužiteľnosť rakiet je potrebným krokom pre zásobovanie dlhodobej misie na Marse. V roku 2024 plánuje Elon Musk uskutočniť prvú misiu na Mars s ľudskou posádkou. Tá má trvať 9 mesiacov. Na červenej planéte pritom musí zotrvať aspoň 3 mesiace. Tento čas je totiž potrebný na to, aby sa Mars a Zem ocitli vo vhodnej polohe na cestu späť.

Miliónová kolónia v roku 2060

Musk preto predpokladá, že najvhodnejšie bude na Marse založiť trvalú kolóniu. V roku 2040 sa táto kolónia bude dať nazvať mestom, keďže počet obyvateľov sa vyšplhá na tisíce, až desaťtisíce. A ideálny scenár? Milión ľudí žijúcich na Marse v roku 2060, ktorých tam dopraví flotila lodí SpaceX. Ako to však s takýmito predpoveďami často býva, nemusia sa všetky na rok presne naplniť. Je však isté, že sa máme na čo tešiť.

elon musk vozia buducnosti

Zdroje: RS Components cez Evannex, titulná fotografia: Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0) 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Študent práva, ktorý vo voľnom čase horlivo sleduje novinky týkajuce sa trvalo udržateľného rozvoja. Fascinujú ma ekologické vozidlá, obnoviteľné zdroje energií, cestovanie do vesmíru a vôbec všetky zaujímavé technologické vychytávky.

8 komentárov

 1. Mladým patrí svet…! ale navštíviť Mars a ešte sa vrátiť, tak to bude veľmi ale veľmi odvážny krok pre ľudstvo na zemi !!!!

 2. Prosim aky vizionar?
  Tesla v strate permanentne…..
  Space X v strate stale a bez statnych dotacii by bol na UPASVUSA…
  Nevedia vyrobit vlastny motor co by ich dostal na ISS…. kde sa chcu trepat na mars….?
  Solarne panely cista fraska neekologicka, neekonomicka bez dotacii krach, platia za to ludia danami…..
  Prestante ludom lakovat mozgy to nie je vizionar, ale rozpravkar vizionar bol skutocny TESLA…. tento ma akurat dobre PR a ludia to hlcu….

 3. Uskutočniť takéto vyhlásenia akými Elon Musk vyzýva celý Svet, je lem v možnostiach ukrytých v jeho talóne…! čo to je…? Varpov pohon, alebo temná energia? V každom prípade mu držím palce, ak sa mu to podari !!!

Pridajte komentár