Elon Musk: „Do roku 2030 bude umelá inteligencia lepšia ako ľudia.“

1

Umelá inteligencia (Artificial Intelligence-AI) je v dnešnej dobe veľmi diskutovaný pojem. V medzinárodnom vedeckom časopise New Scientist, experti uvádzajú, že umelá inteligencia nás „porazí“ v čomkoľvek do roku 2060. Elon Musk si myslí, že to bude skôr a to v roku 2030 alebo 2040.

Štúdie z New Scientist zakladajú svoj príbeh z prieskumu viac ako 350 výskumných pracovníkov umelej inteligencie, z ktorých 50 % predpovedá, že umelá inteligencia v priebehu 45 rokov prekoná ľudí vo všetkom.

Odborníci na umelú inteligenciu sa domnievajú, že pri konkrétnych úlohách budú stroje lepšie ako samotní ľudia. V roku 2024 budú lepšie prekladať jazyky, do roku 2049 dokážu napísať bestseller a do roku 2053 vykonajú extrémne zložitú operáciu. Taktiež sa očakáva, že v priebehu 120 rokov budú všetky pracovné miesta automatizované.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk: „Stroje zoberú ľuďom prácu do 20 rokov, riešením je univerzálny základný príjem“ | VIDEO

Umelá Inteligencia bude mať schopnosť dynamicky sa prispôsobovať situáciám, učiť sa kreatívne prispôsobovať novým podmienkam a úlohám, podobne ako to dokážeme my.

Ochráni nás OpenAI

Elon Musk dlhodobo upozorňuje na nebezpečenstvo umelej inteligencie. Považuje ju za najväčšiu hrozbu pre ľudstvo a preto vytvoril neziskovú organizáciu s názvom OpenAI. Je to výskumná spoločnosť, ktorá realizuje cestu k bezpečnej všeobecnej inteligencií. Založil ju aj za účelom sledovania, výskumu vývoja a zabezpečenia bezpečnej umelej inteligencie.

Musk je presvedčený, že umelá inteligencia sa vyvíja oveľa rýchlejšie, ako si myslia vedci. Preto aktívne pracuje na formovaní jej budúcnosti a má z nej obavy

Zdroje: teslarati.com, titulná fotografia: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Jeden komentár

  1. „Potkani“ popálite do psej piče z ktorej ste povi-padali až pokiaľ si vás znova nenájde „Naš DOBRÝ PAN“ aby sa vás vy debiloidne „KURENCE“ znova ujal!!!!!!!!!

Pridajte komentár