Elon Musk chce zachrániť thajský futbalový tím pomocou svojich technológií

0

Mnohí vnímajú Elona Muska ako komiksového hrdinu Tonyho Starka, alias Ironmana a čakajú od neho riešenia zložitých problémov. Aktuálne ho požiadal o pomoc používateľ Twittera v súvislosti s thajským futbalovým tímom, ktorý uviazol v zaplavenej jaskyni. Elon prisľúbil, že ak bude vedieť ako, tak pomôže. No a deň na to, už informuje, že môže poskytnúť záchranným tímom technológie jeho spoločností The Boring Company a Tesla.

Pre tých, čo nevedia, cca pred 2 týždňami sa vydal mládežnícky futbalový tím z Thajska na prieskum miestnej jaskyne. V dôsledku prudkých dažďov však jaskyňu zatopilo, pričom 12 chlapcov vo veku 11 až 15 rokov a ich 25-ročný tréner uviazli 800 až 1 000 metrov pod zemou. Odborníci aktuálne zvažujú tri plány záchrany, pričom Elon Musk a jeho technológie môžu byť nápomocné v prípade dvoch z nich.

Tri plány záchrany

Prvý plán počíta s tým, že deti a trénera naučia potápať. Druhým riešením je prečerpanie vody, aby sa znížila jej hladina na úroveň umožňujúcu evakuáciu. Posledný možný plán zahŕňa vyvŕtanie priechodu do časti jaskyne, kde tím uviazol.

Pomôže The Boring Company?

Ako vieme, Elon Musk vlastní spoločnosť The Boring Company, ktorá sa špecializuje na razenie podzemných tunelov, v ktorých plánuje budovať rýchle dopravné systémy Loop. Takže technológie tejto spoločnosti by mohli byť veľmi nápomocné v rámci 3. variantu záchranného plánu.

Musk cez Twitter píše, že The Boring Company disponuje pokročilým podzemným penetračným radarom, ktorý je veľmi dobrý pri vŕtaní dier. Tretí záchranný plán však nemá veľkú podporu thajskej vlády, nakoľko sa deti a tréner nachádzajú veľmi hlboko pod zemou (800 – 1 000 m).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk bude voziť turistov okolo Mesiaca. Kedy a za koľko?
Elon Musk postaví v Chicagu svoj rýchly, lacný a ekologický dopravný systém Loop
Toto je vízia budúcnosti do roku 2060 podľa Elona Muska | INFOGRAFIKA

Alebo Tesla?

Do úvahy tak skôr prichádza 2. plán, ktorý vie Elon Musk podporiť poskytnutím výkonnej napájacej batérie Powerpack z dielne spoločnosti Tesla.

Vo svojom tweete sa pýta, či nie je výkon čerpadiel limitovaný výkonom ich napájania. Batérie Tesla Powerpack by tak mohli zabezpečiť napájanie výkonnejších čerpadiel, čím by sa voda prečerpala rýchlejšie.

Zdroje: Teslarati, titulná ilustračná fotografia: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár